Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Császármetszés után két és...

Császármetszés után két és fél hónappal normális, hogy még mindig fáj a heg és a környéke? Hasi izomrángás összefüggésbe hozható-e a műtéttel?

Figyelt kérdés
A heg még mindig élénk piros. Mindenhol azt olvastam, hogy a varratokat minimum 6 nap után szedték ki, nekem 4. napon. A heg alatt, fölött kisebb-nagyobb csomócskák vannak, ezek fájnak. Azok a belső varratok? És mikorra szűnik meg ez az érzés? A másik gond, hogy a jobb oldalon, a bordám alatt "ráng az ideg", szinte mindig, és csak ott. Ideges nem vagyok.... Mikor forduljak orvoshoz?

2013. jan. 2. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: A tisztító csövet (drént) hová tették be? Úgy tudtam, hogy egy műtétkor a csövet a varratok közé teszik be, de nálam "szúrtak" a heg alatt egy lyukat a csőnek! Mindenhol azt olvasom, hogy a cső eltávolítása nem fáj, csak kellemetlen. Na nekem igen csak fájt, amikor kirántotta a doki... (nem vagyok hisztis, és nyafogós sem...) EZ normális? Más is járt így, mint én?
2013. jan. 2. 21:43
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


A húgomnak egy éves a gyermeke, de még mindig zsibbad és fáj neki a helye a vágásnak. Neki nem volt tisztító cső berakva.

2013. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

sya nekem 4 hónapja volt császár szülésem s nekem is szúrták a tisztító cső helyét s az összes nővérem császárral szült s még 3 év múlva is érzik ha front van az injekció és a vágás helyét

úgyhogy csak kitartás!

2013. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kitartok, vagyis igyekszek...
2013. jan. 8. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!