Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magamnak fizetem a TB-t, ha...

Magamnak fizetem a TB-t, ha terhes leszek miként lesz a GYES?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok, de nem jártam a munkanélküli központba, mert nem látom értelmét (munkát nem tudnak adni, pénzre sem vagyok jogosult stb.). Fizetem magam után a TB-t. Ha esetleg gyereket szülnék, akkor hogy alakulnak az anyagi dolgok? Milyen juttatásokat fogok kapni és mekkora összegben?Jogosult leszek arra a 28.500 Ft-ra akkor is, ha nem voltam regisztrált munkanélküli? Mi az amitől elesek?Köszi a válaszokat!
2013. jan. 5. 10:13
 1/5 Mansikka válasza:

Szia!

Gyes jár, TGYÁS, GYED nem, pedig elvileg azok a magasabb összegek, de ezek csak munkaviszony után járnak.

És ha részt vettél min. 4 tanácsadáson, akkor az egyszeri anyasági támogatást is megkapod. Az olyan 60.000 körüli összeg. Egyszer!

2013. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát, akkor a havi 28.500 Ft-ot kapom, amiből lejön a nyugdíjjárulék. Marad kb. 23.000 Ft?! Jól értem? Plusz a 60 ezer amennyiben részt vettem a tanácsadáson.
2013. jan. 21. 16:54
 3/5 Kardos-Varga Klaudia válasza:
A GYES-en és az egyszeri anyasági-pótlékon kívül ne feledkezzünk meg a családipótlékról sem.Ezek mind fognak járni...
2013. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne azért akarj gyermeket, hogy mennyi pénzt kapsz utána. Az anyagi helyzeteden nem fog segíteni. Gondolkozz már. Ha most nincs pénzed miből fogod felnevelni azt a csöppséget??? Gondold ezt át... az a majd negyvenezer semmire nem elég, ha tényleg mindent meg akarsz adni neki. Hidd el. 1 éves a kislányom. és ez a pénz az utolsó forintig rámegy. eleinte havonta méret csere(ruha),rengeteg pelus.ha ugy jön össze, akkor tápszer. meg nem elég neki egy ágy. Ápoló krémek,fültisztitó,törcsi,kiskád,köldökkezelő...stb. mindig kell otthon lenni B-tervnek. láz,görcs oldó. És ez csak egy töredék. Ahhoz, hogy szépruhába öltöztesd ez nem elég.Pici tnagyobb lesz külön kell majd egy ideig késziteni neki. gyümiket, főziket, bébiételt. Nagyon gondold meg a semmibe nem szabad. Ne azért szülj h pénzt csinálj. Hanem azért mert szeretetre vágysz és mindent megtudsz neki adni.Ha átmeneti gondod van kérj segítséget banktól,rokonoktól. Ha gondolod segítek valami megoldást találni. De komolyan nagyon gondold végig...
2013. ápr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Nem a pénz miatt akarok gyereket szülni. Szó sincs erről. Csak érdekelt, hogy az említett helyzetben mi várható.
2013. máj. 4. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!