Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az 5 éves kisfiam asztmás....

Az 5 éves kisfiam asztmás. Most kapjuk majd meg az emelt szintű családi pótlékot. Járna a gyes is? Amúgy 30 hetes terhes vagyok. Az édesapja igényt tarthatna a gyesre?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 15:24
 1/4 anonim válasza:
49%

Tisztelt Kérdező!


Sajnos a kérdésre közvetlen választ nem tudok mondani, mivel a pénzügyi részben nem vagyok otthon, de ha megengedi, megpróbálnék segíteni az asztmás fiának.


Gondolom a mindennapokat is megnehezíti a kisfia asztmás állapota, ami anyagilag, idegileg is kimerítheti a családot. Sajnos ez már egy népbetegségnek mondható, viszont az a jó hír, hogy van rá gyógymód.


Én egy 140 fős orvoscsoport tagjaként dolgozok azon, hogy cukros, asztmás, tüdőproblémás, meddő pároknak, érrendszeri betegeknek segítsünk. Már nagyon sok olyan kisgyermek, felnőtt van, akinek teljesen tünetmentessé tettük az asztmáját. Ha érdekli a dolog, egy privát mailben szívesen megosztom önnel ezt a megoldást, itt viszont mivel nem konkrétan a kérdéshez tartozik, nem szeretnék off-olni.


Kérem, ha érdekli a dolog, írjon egy mailt a honitajo1@gmail.com-ra.


Üdvözlettel:

HN

2009. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jár a Gyes a fiad 10 éves koráig (apa is kaphatja) az orvosnak ki kell tölteni egy igazolást hogy a gyerek tartós beteg MÁK -tól lehet kérni vagy esetleg letölteni. És azt kell a MÁK- hoz eljuttatni.

Jó egészséget!

2009. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra lennék még kíváncsi, ha én a másik babával gyed-en vagyok, akkor is kaphatja-e a férjem a gyest? Vagy a kettő kizárja egymást?
2009. okt. 14. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a területileg illetékes Államkincstár pontosan meg tudja válaszolni, de az ösztöneim azt súgják, hogy nem jár kétszeres gyes.

Abból indulok ki, hogy amikor pl. egy kisgyereknek 3 éves kora előtt testvére születik, akkor sem lehet "halmozni" a pénzbeli ellátásokat, illetve ikrek is után is 1 gyes jár.


Egyébként, többféle támogatás kérhető tartós beteg kisgyereknek:

1.) valóban, az orvos által kiállított, tartós betegségről szóló igazolással lehet az Államkincstárnál a gyest igényelni, max. 3 hónapra visszamenőleg.

2.)Itt kell kérni az emelt családi pótlékot is.

3.)ugyanitt lehet kérni kedvezményes utazásra jogosító igazolást is (mi egyszer egy A/4-es méretű levélformátumút kaptunk, azóta pedig egy apró, laminált igazolvány-szerű dolgot kapunk.)

4.)A tartós beteg igazolással az Önkormányzatnál lehet közgyógyigazolványt kérni a gyereknek (kell hozzá a háziorvos által megírt gyógyszerlista is!), így a megállapított havi keret erejéig a gyerek ingyen kapja gyógyszereket, plusz tesznek rá extra keretet is az egyéb (pl.influenza) betegségek kezelésére is.

5.)Amennyiben a családban az egy főre eső jövedelem nem nagyobb egy bizonyos, meghatározott összegnél, az Önkormányzatnál lehet támogatást is kérni - ők megmondják, hogy pontosan miket és hogyan, pl.:kedvezménye ovi/iskolai étkezés, ingyen tankönyv majd, amikor suliba megy, általában ezeket az oviban/iskolában kell kérvényezni; ill. valamilyen pénzbeli támogatás (ezt nekünk nem jár, mert több a jövedelmünk, így nem tudom, pontosan hogy hívják)

2009. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!