Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy szokjak le az állandó...

Hogy szokjak le az állandó orrcseppezéstől?

Figyelt kérdés

Már sajnos ott tartok, hogy nem csak fekvőhelyzetben, de még nappal is be van dugulva az orrom. Tavaly tavasszal volt orrsövényferdülés műtétem, ami után 1 hónappal rá újra bedugott orrom, ráadásul az arcüregemmel is gondom van. Már annyira rossz az orrom, hogy a szemem alatt dupla táskák alakultak ki a gyulladástól és emiatt kívülről enyhe nyomást érzek a szem alatti részeknél.

Az orrom baloldali része tejesen el van dugulva, a másik időnként. Ha lefekszem aludni, fekvőhelyzetben sehogy nem kapok levegőz,ilyenkor muszáj használnom orrcseppet, de őszintén megmondom gyűlölöm, hogy ezzel együtt kell élnem.

Májusban visszamentem az orvoshoz (aki műtött), nem tudta megmondani mi a bajom, erre felírt 3 féle gyógyszert, és sajnos egyik sem használt.

Próbáltam kamillás inhalálást, tengervizes orrcseppet. Az utóbbi is csak 10 percre volt jó. Miután kifújtam az orrom, újra bedugult.

Most arra gondoltam, hogy meg kéne tanulnom szájon át venni a levegőt elalváskor, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Annyira reflex szerűen működik a levegővétel, amit nem lehet csak úgy irányítani.

Novemberben megint visszamentem füll-orr-gégszhez, de nem saját orvoshoz. Ő is csak ellátott újabb gyógyszerekkel.

Komolyan én már nem tudok mit tenni, egyre elkeseredettebb vagyok. Nem tudom elképzelni hogyan szabadulhatnék meg az állandó orrcseppezéstől.



2013. jan. 6. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van. Évek óta folyamatosan úgy érzem, mintha be lenne dugulva az orrom. Mert amúgy nincs bedugulva, csak úgy érezzük. (Ez az egyik jele ennek a függőségnek; és ezt egy patikusnő mondta nekem.) Nekem most fogyott ki az orrspray-m, de nem fogok újat venni. Tudom, hogy sok idő, amíg a szervezet leszokik róla, de én is unom már, hogy szinte az életem részévé vált az orrcseppezés, ezért elhatároztam, hogy több üvegcsével nem fogok venni, amíg tényleg szükség nem lesz rá (pl.:megfázáskor). Így talán le tudok szokni...
2013. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én éppen egy hete álltam le az orrcseppel. Egy éve voltam már függő, kb napi 5-6 alkalommal használtam. Korábban is volt már rá példa hogy rászoktam 1-1 megfázás után de ilyen sokáig még sosem halasztottam a leszokást. Az én "jól bevált" módszerem az hogy elkezdem higítani az orrcseppet vízzel vagy tengervizes oldattal. Ezután megpróbálom a napi használatok számát folyamatosan csökkenteni amíg csak lehet, majd ha már enyhült a függőségem az egyik reggeltől kezdve egyszerűen nem használom többet. Ezután van 1-2 kellemetlen nap amíg csak kevés levegőt kapok az orromon keresztül, de szerintem ez sokkal járhatóbb út mint ha egyből le akarnád tenni mert akkor egy deka levegő nem jön át rajta.
2013. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem azért is bonyolult a problémám, mert nagyon allergiás vagyok. Most kaptam rá gyógyszert, amivel már jobban kapok levegőt, de így sem teljesen jó. Két hete voltam egy új dokinál, aki megmondta, hogy az orrcseppben lévő tartósítóanyag az, ami szétroncsolja az orrnyálkahártyáját. Ha nem javul, akkor újra csinálnak ct-t az orromról, mert ha orrpolipom van, akkor sajnos műteni kell. :(

2. - milyen orrcseppet használsz, amit felhígítasz?

Először a Rhinospay-t kezdtem használni, annál rosszabb orrcsepp nincsen, azzal lettem orrcsepp függő. Meg nem tudom mondani, mennyire bánom azt a napot, amikor belefújtam belőle az orromba.

2013. jan. 21. 17:04
 4/4 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok. Allergiám nekem is van, néhány éve voltam vizsgálaton és 1-2 kivétellel mindenre allergiás vagyok amit néztek. Főleg a házi porra ami meg gyakorlatilag elkerülhetetlen valószínűleg ezért is vagyok hajlamos rászokni az orrcseppre hisz alapesetben is sokszor dugul be az orrom még ha nem is vagyok megfázva.

Hogy mit higítok az változó, ami épp van otthon, most utoljára pl rhinospay volt de csináltam már ottrivinnel és nasivinnel is.

2013. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!