Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg csak az állandó...

Tényleg csak az állandó lakcímen lévő háziorvos adhat beutalót tüdőgondozóba?

Figyelt kérdés

Nekem ez magas, ideiglenes lakcímem több száz kilométerre van. Itt járok háziorvoshoz, hosszú évek óta tartós beteg vagyok, asztmás. Kérni szerettem volna beutalót a gyógyszerem miatt, a fenti kérdésemet kaptam válaszul.


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 19. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a tartózkodási helyemen van a háziorvosom, és ő adott beutalót az ugyancsak tartózkodási hely szerinti tüdőgondozóba.

Nem is lehet két háziorvosod, csak egy helyen lehet leadva a kartonod.

2012. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De én kértem az itteni háziorvosom, hogy kérjék át, szeretnék ide járni orvoshoz.

Viszont mégis csak ambulánsan vettek fel. Bár én nem ezt kértem. De azt mondta beutalót semmi esetben sem adhat. Gondolod el kellene mennem másikhoz?

Nem szoktam haza járni, így hát a gyógyszerem miatt is sok lenne a beutalókért.

Köszönöm a válaszod!

2012. okt. 19. 11:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és nekem mindegy lenne hova kapok beutalót városon belül. Tényleg csak a receptek lennének fontosak!
2012. okt. 19. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a háziorvosoddal van a probléma. Nem tudom hol laksz, de évekig jártam úgy orvoshoz, hogy én vidéken laktam, a háziorvosom Pesten a 7. kerületben volt, és ide jártam a tüdőgondozóba is. Aztán az állandóm a 15.kerületben lett, a tartózkodási helyem pedig a 16-ban, és most a 16.kerületbe járok tüdőgondozóba.
2012. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az nem megoldható, hogy a tüdőgondozó ad egy ajánlást, amire a háziorvos 1 évig felirhatja a gyógyszereidet?

Én is asztmás vagyok, de csak évente egyszer kell mennem a tüdőgondozóba, mivel a gyógyszerekkel teljesen jól vagyok.

2012. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is Pesten vagyok, hosszú évek óta mindig berinyálom magam Kispesten a tüdőgondozóba beutaló nélkül, de már nem fognak fogadni, a háziorvosom Zuglóban van.

És ő nem akar adni nekem beutalót. Ha esetleg még utoljára fogadnak a tüdőgondozóba megkérdezem ezt az egy éves dolgot. Muszáj megoldást találnom, de hányni tudnék sokszor a magyar egészségügytől.


Köszönöm nektek a válaszokat!

2012. okt. 19. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!