Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől jöhet rám fűtött melegbe...

Mitől jöhet rám fűtött melegben, fuldoklásos köhögés, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
már alsós koromban is rám jött néha.,Mindig amikor télen nagy melegben vagyok pl:osztály egyszer csak rám jön egy köhögőroham,amit nem bírok abbahagyni.ilyenkor egyre vörösebb lesz a fejem és egyre jobban melegem lesz,gondolom negnő a testhőmérsékletem.Addig nem bírom abbahagyni,amíg meg nem eresztem a hideg vizet,és meg nem iszok legalább 0.5 liter vizet,és lehűtöm magam.ezek után is kell legalább 5-10 perc mire megnyugodok.régen ez csak évente 1-er tört rám,és egy kis idő után mindig visszatudtam fojtani víz nélkül.de mostanában megvoltam fázva és amúgy is köhögtem,és meg voltam ffázva,de az teljesen más típusú köhögés volt. igazából otthon akartam maradni,de nem lehet,mert bizonyítvány zárás van,és felvételi időszak,így nem hiányozhatok,de már nagyon idegesít hogy a a suliban naponta többször rám tör a roham.időközben rájöttem,hogy ha kinyitom az ablakot,és sok levegő jön be mellettem,akkor kevésbé jön rá a roham.csak azt meg nem bírják az iskolában,ha télen nyitvan van az ablak.mit csináljak?

2013. jan. 9. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
biztos komolyabb ok van a háttérben érdemes lenne kivizsgáltatni de az alapja valszeg az hogy száraz a levegö. nekem teljesen kiszárad a torkom és fáj reggelre ha nincs viz a radiátoron valamiben vagy ráakasztva párologtato.probáld ki elöszöris ezt. ha nem ez a gond akkor doki.
2013. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 20-21 foknál melegebb van, akkor is köhögsz, fuldokolsz ha van párásító. Sőt, sokkal hamarabb megfázol, ha kimégy a szobából.
2013. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a radiátorra kell vizet tenni edénybe, mert valószínű nagyon száraz a levegő!

Egyébként ennél sokkal hatásosabb megoldás, hogy vesztek egy hideg párásítót és azt használod (szükség esetén sót is tehetsz bele - salvus víz).

2013. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az iskolában nincs párásító,otthon meg alig fűtünk,nincs hideg,de nincs is meleg,itthon nem szokott rám törni a köhögés
2013. jan. 9. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!