Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudná valaki hogy 12...

Nem tudná valaki hogy 12 évest mért nem lehet hátsó keresztszalaggal műteni? Egy szak képzet ember véleményét szeretném kérni!

Figyelt kérdés

mert egy haveromnak is ez a baja csak neki elülső is meg hátsó és őt megműtik nekem meg azt mondták hogy még nem lehet!

Ez hogy lehet?


2013. jan. 13. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsülső keresztszalag sokkal fontosabb a térd stabilitásához, habár a hátsónak is van szerepe. 12 évesen még növésben van a csont, a pótlás során átfúrják a csontvégek növekedési zónáját, ennek a kockázata, hogy leállhat a növekedés. Ez a veszély persze az első-hátsó műtétnél is fennáll, ott viszont a stabilitás olyan mértékű valószínűleg, hogy nem akarják kockáztatni az esetleges porcsérülést. Ha megáll a csont a növekedésben, akkor rövidebb lehet a lábad tőle. Ne siettesd a műtétet, hord térdrögzítőt sportoláshoz.
2013. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi!

de így ha térdrögzítőt hordok akkor nem fog fájni vagy kii fordulni a térdem vagy valami ilyesmik?

2013. jan. 16. 15:14
 3/4 A kérdező kommentje:
irjatok mert ez nekem nagyon fontos lenne de télleg!!!!
2013. jan. 16. 19:27
 4/4 anonim válasza:
nekem is elvannak szakadva és térdrögzítőt használok de azzal is nagyyon ovatosan kell sportolnod mert nekem térdrögzítővel sem az igazi mert nem bírja a terhelést és ha mr rosszul lépek összesek mintha ki akarna akadni valószínüleg engem nyáron fognak vele műteni 18/L
2013. ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!