Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mai orvoslás miért kezeli...

A mai orvoslás miért kezeli egyoldalúan a hipertóniát?

Figyelt kérdés

Ha egy ember elmegy az orvoshoz, mert magas a vérnyomása, kap vérnyomáscsökkentőt és ennyi. Laikus vagyok, de úgy gondolom, mindez kevés a hathatós segítséghez. Azok az emberek, akik éveken, évtizedeken át szednek gyógyszert magas vérnyomásra, a halálozási ok túlnyomó többségben az érkatasztrófa. Véleményem szerint, hogy leegyszerűsítsem a dolgot, nem csak a vér nyomását kellene csökkenteni, mert egy kiugró nyomásemelkedés bármikor előfordulhat, hanem plusz még az ereket is karban kellene tartani, hogy az a bizonyos kiugró vérnyomást egy rugalmas falú, tágulékony érfal "el tudjon nyelni", enedjen a nyomásnak.

Nem így lenne hathatós segítség a segítség?


2013. jan. 15. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudod a magas vérnyomás kezelése nem annyi lenne, hogy "nesze, szedjed a gyógyszert".

Hanem életmódváltás kellene, fogyás, mozgás, normális táplálkozás. De az emberek magasról fosnak rá. Hiába könyörög neki az orvos, hogy "Pista bácsi, le kellene egy kicsit fogyni", meg "Józsi bácsi, egy kicsit kevesebb szalonnát kellene enni", ha egyszer leszarják...


Te mégis hogy képzeled az erek karbantartását?

2013. jan. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az étrendre is gondoltam igen, és még a következőre. Szerintem elkerülhetetlen az, hogy az erek falára semmi ne tapadjon, az ilyen körültekintő táplálkozás sem anyagilag, sem tudás szintjén nem megvalósítható a legtöbb ember számára.

Átvitt értelemben nézve, csak abban a lakásban nincs kosz, amibe élőlény be nem teszi a lábát, vagy amelyiket rendszeresen tisztán tartanak. No már most, enni muszáj, és nem is tudja mindenki megtenni, hogy kókuszzsírral és olívaolajjal készítse az ételeit, de akkor fel kellene világosítani (és ennek, a szó szoros értelembe vett, életbe vágó voltát kihangsúlyozni)az embereket arról, hogy erre miként van lehetőség.

Én is rizikófaktor vagyok, ami géneket illeti, mindkét szülőm érrendszeri betegség áldozata lett. Bár, magas vérnyomásom soha sem volt, kivéve egy feszült állapotban történt vérnyomásmérést, de ilyen bármikor adódhat, erre utaltam a kérdés feltevésekor is. Ezért kellene az erek rugalmasságát megőrizni, időnként tisztogatni, mint a lakást. Azt, aki lakását - ami ugye látszik - nem tartja rendben, az trehány és fujj és meg van róla a vélemény, a belsőnk, ami nem látszik arról meg hajlamosak azt hinni, hogy nincs is semmi gond. Elkanyarodtam, és akkor vissza.

Hallottam egy értisztító kúráról, akácméz+fokhagyma. Pálinkásról is hallottam, de azt nem próbáltam. Kb. egy éve csináltam végig egy mézes fokhagyma kúrát, de ugye annak hatását nem igen érzi az ember, ezért a nyáron elvégeztettem egy hivatalos, orvos által végzett érvizsgálatot. Ennek eredménye az volt, hogy az elkövetkezendő 10 évben annak, hogy szív és érrendszeri betegségem lesz, az esélye 0%. Ha azt is figyelembe veszem, hogy az ötvenedik életévemben járok, akkor ez nem is olyan rossz. Ezidáig nem nagyon foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, nem hívta fel senki a figyelmem rá, saját magam kezdtem kutakodni, keresve a megoldást ennek a betegségnek a megelőzésére. Élem az egyszerű emberek mindennapi életét táplálkozás terén is, így csak arra tudok gondolni, hogy a kúra tette meg a hatását, bár ezt megelőzően állapotfelmérés nem történt.

Az ilyen, és hasonló (mert biztosan van más is, de csak ezt tudom)ér karbantartásra gondolok.

Biztos, hogy az emberek nagy többségének beszélhetnek, de akit ez érdekel, az had jusson hozzá ezekhez az információkhoz.

2013. jan. 15. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Orvosi egyetemen nem tanítanak alternatív gyógyítást. Márpedig a fokhagymakúra, a különböző gyógyteák stb., az alternatív gyógyításnak számít.

2. Amit az orvos tud, azt ált. elmondja. Lásd a fentebb említett dolgokat: fogyás, megfelelő táplálkozás, diabetes rendezése, mozgás, káros szenvedélyek elhagyása (cigi, nagymértékű alkohol). De mint mondtam, az emberek 90%-a szarik rá. Tudom, mert látom az ismerőseim között is, és a kórházban is a gyakorlatokon.

Barátom apjának a családjában hiába vágták le van 3 ember lábát a cukorbetegség miatt, akkor sem hajlandó változtatni az életvitelén. Zabálja a cukros sütiket, gyógyszerrel 14-es cukrokat produkál. Hiába mondod neki, hogy nem kéne, még ő van felháborodva.


Ai meg kicsit is törődik az egészségével, az egyrészt meghallgatja az orvost, az alternatív dolgoknak meg utána tud nézni a neten, ha érdekli.


A fokhagyma és egyéb kúra semmit nem fog érni, ha közben dobozszámra szívja a cigit, egész nap otthon tesped, és lapátolja magába a zsírt meg a cukrot. Először a fontosabb rizikófaktorokat kellene kizárni, aztán jöhetne a citrom, a fokhagyma meg a ki tudja mi.

2013. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A "megfelelő táplálkozás" táplálkozás egészen pontosan mit takar, Mert ha rákeresek, annyi mindent kidob, hogy ember legyen a talpán, aki kihámozza azt, amit keres. Nekem megfelelne egy jó kis web cím is, ami tartalmazza dióhéjban?

Az alternatív gyógyászatot, ha jól érzem, nem nagyon díjazod.

Egyébként, mire az emberek eljutnak az orvoshoz, olyan katasztrofális állapotba vannak, hogy ihaj. No meg legyünk őszinték, kevés az emberek pénze, sok mindenre kell költeni, tanul a gyerek, stb.

Nem tudom, hogy mitől lett a vizsgálati eredményem, szerintem jó.

2013. jan. 15. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom az alternatív gyógyászattal, ha az ember tudja, hogy hol az a határ, mikor már nem azzal kell próbálkozni.


Csak baromi nevetségesnek tartom, mikor isszák az ilyenolyan gyógyteát, hogy ne legyen bajuk, de a cigiből napi 1-2 dobozza szívnak.

2013. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!