Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A párom TB-jéből tudom fizetni...

A párom TB-jéből tudom fizetni az enyém?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A párod TB-je az a párod TB-je, neked semmi közöd hozzá. Bemész a városházára, és igényeled a TB járulék fizetésének átvállalását-rászorultsági alapon.
2013. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ha meg tudod oldani. De egyáltalán, hogy jut ez eszedbe?
2013. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Saját magadnak kell a tiédet.
2013. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
A párod fizetheti a te TB-det, ehhez csekket kell igényelnetek az adóhivatalban.
2013. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Bárki befizetheti a Te TB-det, ha van rá pénze.
2013. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Igen fizetheti
2013. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5.ik jól mondja. A párod fizetheti a tiéd, a te nevedre megkapod a csekket és ő meg kifizetni neked. De olyan nincs, hogy az ő tb-jéből a tiéd is.
2013. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Ha arra gondolsz, hogy a kereső családtag jogán biztosított vagy-e: nem. Az ő tb-je, amit a keresete után fizet be, az csak az övé. Más országokban még él az, hogy a kereső apa jogán az egész család biztosított, nálunk már rég megszűnt.

A NAV-nál egy bizonyos nyomtatványon kell bejelentkezni egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, hogy mettől meddig, abban segítenek az ügyfélszolgálaton és csekket is adnak. Egyébként az összegre rákereshetsz neten, de úgy tudom, 6400 körül van kerekítve egy hónapra.

Ha nem fizeted, nem vagy biztosítva, nem jár támogatás pl. gyógyszerre és csak sürgős esetben kapsz orvosi ellátást. Meg még sok hátránya van.

Ha nem dolgozol, de valamilyen pénzbeli ellátást kapsz, akkor lehet, hogy fizetik, van olyan ellátás, ami mellé automatikusan jár. Pl. ha bérpótlót juttatást kapsz az önkormányzattól, akkor az önkormányzat fizeti, én pl. gyesen vagyok, azzal automatikusan biztosított vagyok én is és a gyermekem is.

2013. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*bérpótló
2013. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!