Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szeretném elkezdeni fizetni a...

Szeretném elkezdeni fizetni a TB-m. Visszamenőleg kérni fogják az elmaradott összeget amit nem fizettem?

Figyelt kérdés

#TB #társadalombiztosítás #visszamenőleges fizetés
2013. jan. 8. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igen
2013. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
japp,meg aranyos késedelmi kamatot is ráraknak
2013. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Én 1 évig suli után nem voltam bejelentve és mivel soha nem magamnak kértem a tb-fizetést így mikor bejelentett állásom lett nem is vontak le semmit visszamenőleg.

A párom már úgy járt, hogy bejelentette magát, hogy fizeti kapott 1 évre csekkeket és az utolsó 3 hónapot nem fizette, majd az adójóváírásból levonták, kamat nélkül.

Szóval van ilyen is olyan is.

Én ha tehetném nem fizetném a tb-t mert egyáltalán nem használom az egészségügyet, már a feléért ugyanúgy fizetni kell így jobban megéri a magán, mind szakmailag mind emberileg is!

2013. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom fizetni visszamenőleg,akkor nem lesz tb-m?Addig ameddig nem találok munkát?
2013. jan. 8. 13:57
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Amíg nem fizeted ki visszamenőleg, addig NEM lesz TB-d. Háziorvos nagyon szívesen megmondja neked, hogy látja, hogy "piros" a jeled a gépben.


Amit viszont nem mondanak el a munkaügyi központban az álláskeresőknek az az, hogy van egy kiskapu.

Kérned kell tőlük egy papírt, hogy az önkormányzattól szeretnéd igényelni a TB-t. Ezzel bemész az önkormányzathoz, kérsz tőlük egy formanyomtatványt a TB igényléshez. Leadod és így ők fizetni fogják neked, amíg nem találsz munkát. Viszont visszamenőleg akkor is ki kell fizetni. Mielőbb intézd az apeh-nél, mivel ha te mész be, kamat és minden vacak nélkül kifizetheted. Ha ők jönnek rá bűntetést is fogsz kapni, ami nagy összeg is lehet.

2013. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű.



A TB egészségügyi része nem így működik. A nyugdíj az más, mert ott az ellátást egy adott időponttól veszik igénybe, ráadásul az ellátás jogosultságát egy sor másik adózási szempontból is nyilvántartják.


Az egészségügyi biztosítás nem úgy néz ki, hogy akkor jár, ha fizeted. Hanem elvben mindig mindenkinek csaknem minden jár, fizetni pedig mindig mindenkinek kell.


Ez a lényege röviden, de kifejthetem bővebben is.

2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló.Kifejtenéd jobban?
2013. jan. 10. 23:15
 8/15 anonim ***** válasza:

OK. Próbálom rövidre fogni. A magyar egészségügyi biztosítás - akárcsak a többi európai - szolidáris alapú. Ez azt jelenti, hogy nem annyit kapsz, amennyit befizetsz, hanem amennyi jut. Az állam kivet egy adót, cserébe minden ember, és ez nagyon fontos, minden ember kap egy adott szintű ellátást. Ez egyben azt is jelenti, hogy az ellátás nem piaci alapú, nincs benne visszamenőleges hatály, stb.


A te konkrét esetedben ez a következőt jelenti a kérdésedre válaszolva: NEM.

2013. jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
57%

Szia, megkérdezném mi lett a végeredmény, mert én ma voltam a NAVnál és velem megfizettetik visszamenőleg, azt is mondták hogy mindenkivel, nem vagyok kivétel.

Másfél év, fasza, mára tele a hócipőm.

2013. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem is visszafizettették visszamenőleg...+ büntetés.

Nagyon könnyű odaírni, hogy a nemtudás nem mentesít... a lényeg, hogy minden fontosat megtanultunk az iskolában...

tudjuk melyik író és költő mikor és hol született :)

Mert az hasznos...

2013. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!