Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Labor eredmények? Kreatinin?

Labor eredmények? Kreatinin?

Figyelt kérdés
Elég mozgás szegény életmódot folytatok a munkámból adódóan. A nem régi labor eredmények kb 10%os kreatinin szint emelkedést mutattak 8hónap után. Nem mozgok többet, viszont évek óta nagyon feszült a hátizomzatom, nyáron teljesen bedurrant (egyébként pajzsmirigy alulműködésem van, azt már gyógyszerezik). Láthatóan elvékonyodtak az izmok, centibe is mérhető derék tájon. Hipochonderként vmi szörnyű izombetegségre gondolok.. Nem is tudom, mi okozhat még ilyen szintemelkedést?
2013. jan. 19. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Vesebetegségre utaló jel.
2013. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kreatininről nekem is inkább a vese betegség jut először az eszembe. De ha nem iszod meg napjában a 2,5 liter vizedet és sűrűbb a véred, akkor is van ilyen érték. A vese betegeknél más eltérés is van a laborban.

Az izmaid meg szerintem egyszerűen satnyulnak mivel nem használod, ezért fokozatosan leépülnek. Ez biológiai törvény. Az idős ücsörgő vagy ágyban fekvő embereknek is leépül az izomzata és végelgyengülésben meghalnak. Ja és nekik is magas a kreatininjük.

2013. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a 10% normál értéken belül van, talán ebben nem voltam egyértelmű. Semmi egyéb lelet nem utal vesére..
2013. jan. 19. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!