Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a Egészségpénztár?

Mi a Egészségpénztár?

Figyelt kérdés

valaki mondja már meg hogy mi a Egészségpénztár

érdekel csak nekem új


olyan mint egy hitel pl megelőlegezik a nem tb támogatott kezelést és utána részletbe fizetem

én ere gondolok ha nem valaki le írná


meg hogy melyik a legjobb


előre is köszönöm


2013. jan. 20. 19:30
 1/3 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Többféle egészség pénztár van. Többnyire cafateria juttatásként (béren kívüli juttatás) szoktak a munkáltatók a dolgozóiknak adni. Ez azért jó, mert a munkáltató kisebb adóterhet fizet az így adott pénz után. Az egyszeri ember, aki egészségpénztári tag és van is pénze a pénztárban, az bemehet egy olyan gyógyszertárba, ahol elfogadják az ilyen kártyát, melyet a pénztár ad és annak segítségével tud vásárolni. Illetve még pl. számla útján is el lehet számoltatni az egészségpénztárral a gyógyszert/gyógyászati segédeszközöket.
2013. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egészségpénztárba vagy Te fizetsz vagy a munkáltatód fizet hozzájárulást. Ezt kérheted cafeterián belül amikor neked nem kerül pénzbe (béren kívüli juttatás), ha van erre lehetőséged, vagy a fizetésed x %-át oda utaltathatod. Kb olyan mint egy bankszámla, és az azon lévő összeget használhatod fel, hitel nincs. Ha nagyobb számlát csinálsz mint ami a pénztári egyenleged, akkor be kell fizetned a különbözetet. Van hozzá kártya ami olyan mint egy bankkártya és azzal az elfogadóhelyeken tudsz fizetni, egyéb esetben számlát kérsz, amit beküldesz és azt aztán kifizetik neked, már ha van annyi pénz az egészségpénztáradban.


Ezt a pénzt csak meghatározott célokra fordíthatod (eü ellátás, gyógyszer, gyógyászati segédeszköz, kontaktlencse, szemüveg stb.), tehát ennyiből rosszabb mint egy bankszámla, viszont adókedvezmény jár a befizetett összeg után ha jól tudom amennyiben Te fizetsz be és nem béren kívüli juttatásról van szó. Ha a munkáltatód cafeteria rendszer keretein belül fizet hozzájárulást, amit pénzben vagy más cafeteria elemben nem kapsz meg, akkor is megéri.


Nekem pl, jó, mert szemüveges/kontaktlencsés vagyok, cafeterián belül kapok havi x összeget az egészségpénztárba, így én ilyesmire mindig el tudom költeni, ráadásul egy csomó optika kedvezményes vásárlást biztosít az egészségpénztári tagok számára. Tulajdonképpen így bizonyos szolgáltatások, eszközök nem kerülnek kvázi pénzembe.


Neked kell eldöntened, hogy megéri-e, mire tudod felhasználni.


Olyan nincs, hogy legjobb, szerintem egyik sem rossz, a patikák majdnem mindegyiket elfogadják, a többinek utána kell nézni, melyik milyen, de nagyon nagy különbség nincs, max az elfogadó helyek számában, ami mondjuk egy fogorvosnál lányeges, hogy tudsz-e a kártyáddal fizetni vagy sem. A nagyobb egészségpénztárak mind széles körben elfogadottak.

2013. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Persze a munkáltatónak is kevesebb adóterhet kell fizetni az általa befizetett összeg után (béren kívüli juttatás), de ha Te fizetsz be a saját fizetésedből, akkor Neked is jár adókedvezmény. Így kell érteni.

2013. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!