Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megosztanátok velem minden...

Megosztanátok velem minden információt a benőtt lábkörömről?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne, kezelés, kialakulás, ápolás.


Konkrétabban az érdekelne, hogy ha nem kezelik akkor milyen következményéi lesznek és házilag helyre lehet-e hozni. Nem akarok megint evvel menni az orvoshoz, nincs erőm meg 1x át élni, ezért érdekelne alternatív gyógymód vagy kezelés. Bármit csak műtétet ne.


Leírhatjátok azt is, hogy nálatok milyen volt, hogyan csináltátok most van-e stb. Szóval osszatok meg minél több infót.


Lehetőleg ne más kérdéseket vagy oldalakat linkeljetek be.

Halottam valami kenőcsről ami feloldja a körmöt (ezt nagyon nem hiszem) meg arról a spange-röl is de ez nem mindenkinél volt jó. Lézeres kezelést dicsérik elég sokan, erről mit tudtok, fájdalmas, mindenhol alkalmazzák? sokba kerül esetleg?



2013. jan. 21. 01:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg párakötésbe helyezni, állítólag ez lehúzza a gyulladást, én még nem próbáltam. Itt leírja hogy kell:

[link]


A zsiradék helyett meg tegyél rá Tetran kenőcsöt.

Amúgy nekem egy pedikűrös csinálta meg többször, fogta, aztán kivájta a lábujjam oldalából, hát mit ne mondjak, nagyon fájt. Barátomat műtötték vele, szerinte az annyival jobb volt, hogy érzéstelenítették legalább.

Az én taktikám ellene, hogy sosem vágom ki a sarkát, és heti 2x benyúlok ollóval óvatosan a köröm sarka alá, meg ahol érem, úgy, hogy ne szúrjam meg magam, és kitisztítom. Hálistennek így már 6 éve nem volt begyulladva.

2013. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ. Meg fogom majd próbálni ha odáig süllyedne a dolog.


Az egyik lábamon már elvégeztek egy ilyen műtétet, le szedték az egész körmöt, maga a műtét nem fájt csak az amikor vissza kellet menni, hogy ki pucolják. Odáig ekkora fájdalmat nem éreztem (pedig volt már előtte pár fájdalmas tapasztalatom).


Most azt tapasztalom a másik lábamon (amelyiken benőtt), hogy már nem fáj annyira, abban reménykedek, hogy be se volt nőve csak megsérült. Nem szólom el magam de remélem helyre jön és utána rendesen ki fogom tudni vágni, megelőzve a fájdalmat.

2013. jan. 23. 15:36
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig rövidre vágom, nehogy benőjön. Még sosem volt gond.
2013. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én kerekre szoktam vágni vagyis a sarkát is kivágom,ha benőtt akkor össze szoritom a fogam és a sarkát kivágom másnapra már nem fáj nincs seb,köröm vágó ollóval csinálom de úgy könnyebb ha előtte kiáztatod és úgy megpuhul a körmöd nem kell meg várni amég benő hanem rendszeresen ápolni a lábad ;-)
2013. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 gabriell88 ***** válasza:

gyógypedikűrös leszek hónap végén ha minden jól megy.

leszedték az egész körmöd??????????? te jó isten, nehogy hagyd még egyszer!!!Már először sem kellett volna.


Legrosszabb esetben annyira benő a köröm, hogy vadhús nő rá és begyullad.Ez elég fájdalma és persze esztétikailag sem szép.Keress fel egy jó gyógypedist, pillanatok alatt kiszedi és segít a visszanövesztésben is.Vannak erre kifejezetten eszközeink.Amit mondani tudok, kerüld a szűk cipőket és sose vágd ki a köröm sarkait mindig csak addig vágd ahol szépen fehérlik, annál beljebb nem szabad! Vannak esetek mikor nem benő a köröm csak annyira ívelt, hogy belemegy egy picit a húsba, de nem fáj.Ezt kireszeléssel megoldható, De mindenképp menj el egy szakemberhez és ne engedd leszedetni az egész körmöd!!Nemrég találkoztam egy elég csúnya benövéssel.Szegény srác 7 éve szenvedett vele, de úgy, hogy az orvosok kijelentették nem nyúlnak hozzá(annyira be volt már gyulladva)Az oktatónk közel 15 perc alatt kiszedte a benőtt körmét,azóta lement a duzzanat és nem fáj neki 7 év után.Elmondása szerint próbáltak már mindent rá,nem segített.Itt az egyetlen mód kiszedni a hűsból a körömdarabot.

2013. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gabriell88 ***** válasza:
a Spange arra jó, hogy a már kiszedt körömrészt szépen vissza lehessen növeszteni úgy, hogy az legközelebb ne nőjön be.Nem mindenkinek jó azt írtad, erre a válasz nem minden pedikűrös jó....
2013. márc. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Először is sok sikert.

Igen sajnos leszedték, akkor még nem tudtam azokat amiket ma így hát hagytam. Most meg volt a másik lábamon is a beavatkozás, annak már csak a felét szedték le mert megkértem, hogy most tényleg ne szedje le az egészet.


Itt eléggé visszaragadt az emberek gondolkozása, sajnos az orvosoké is. Ami nekik könnyebb úgy csinálják. Igen, azután mentünk az orvoshoz ahogy elkezdett nőni a vadhús.


Azt nem igen értem, hogy addig vágjam míg fehérlik? Ezt leírnád részletesebben, hogy megértsem?


Mennék én szívesen ilyen szakemberhez, de ez a város eléggé kicsi, ha lenne is gyógypedikűrös nem bíznám rá magam csak úgy.


Azt halottam, hogy ha a pedikűrös csinálja meg akkor az rettenetesen fáj, ez igaz?

2013. márc. 19. 12:47
 8/14 gabriell88 ***** válasza:
100%

Fehér rész vagyis a szabad szélt kell csak vágni annál beljebb nem: [link]

Fájni fáj de kibirható és nem kell hónapokig szenvedned, mint egy egész köröm eltávolításánál.

Anyukámnak ráesett a nagylábujjára a húskloffoló, leszedték a körmét, de nem fertőtlenítették és azt mondták otthon cserélje a kötést, hónapokig szenvedett, mert szó szerint kitépte folyamatosan a húsból a kötszert, így a hártya nem tudott kinőni(erre tapad a köröm) ezután még 3x szedték le neki, mert begombásodott. Egy pedikűrös csak azt a rész metszi ki ami be van nőve, nem többet és nem kevesebbet.Ez egy vékony csík csak.Fontos, hogy tovább járj vissza hozzá, mert aki hajlamos a körömbenövésre annak hiába szedik le akár az egész körmöt, ha rosszul nő vissza.Szóval a pedisnél fáj persze, de csak addig míg ki nem vágja onnantól kezdve nem fáj egyáltalán.

2013. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gabriell88 ***** válasza:
100%
Érdeklődj ismerősöktől, hogy kihez járnak vagy tudnak e valakit aki jó is ebben.Ha valaki jó a szakmában úgyis híre megy és annak is aki nem jó.Az emberek a legjobb híradósok :)
2013. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Így már érthetőbb, sajnos nekem nem jó is vágni, így vágtam mind 2 lábamon a körmöt egész fiatalabb korom óta de mindig benőtt, most úgy csinálom, hogy a sarkát is le vágom. Sajnos nagyon hajlamos a körmöm a benövésre.

Végül is ha járnak ilyen helyekre akkor nem fájhat olyan rettenetesen. Emlékszek mikor le szedték az egész körmöm és pár nap múlva vissza hívtak, hogy tisztítsák meg akkor ott majdnem elájultam, mikor ki jöttem rövid időre elfeketedett minden. Szerencsére azzal a lábammal ami utoljára nőtt be nem kellet így megtisztítani.

Nem lehetett valami kellemes, nekem szerencsére nem ragadt bele a géz a sebbe, csak mikor frissen volt megműtve, egy idő után valami réteget húzott és amiatt nem ragadt bele.

Logikus is, hogy az kell ki vágni ami benőtt, máig nem értem, hogy az orvosok miért így csinálják.


Érdeklődtem én már, de sajnos senkinek nincs ilyen baja, és akinek van is annak ugyanúgy csinálták mind nekem.

2013. márc. 20. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!