Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Crohn betegek megosztanátok...

Crohn betegek megosztanátok velem a betegségeteket?

Figyelt kérdés
Most diagnosztizálták nálam a betegséget. Mindent szeretnék tudni róla. Saját tapasztalatok, vélemények érdekelnek, nem gugli!
2012. máj. 7. 17:34
 1/2 anonim válasza:
Itt találkozhatsz crohn-betegekkel: www.crohn-colitis.hu
2012. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
4 éve vagyok crohn beteg. Az egész úgy kezdődött hogy fáradékony voltam, mikor hazamentem az iskolából egyből lefeküdtem aludni. Állandóan hasmenésem volt, szörnyen lefogytam, legyengültem, nem tudtam futni biciklizni, mert annyira erőtlen voltam. A háziorvos azt mondta hogy nincs semmi bajom én mindig is ilyen vérszegény típus voltam. De anyu mondta hogy ez így nem lesz jó ezért elmentünk vérvételre teljes vérképet csináltatni. Rögtön telefonáltak hogy másnap menjünk be a kórházba. Ultrahanggal megvizsgálták a hasam és egy 2-3 cm-s megvastagodást találtam a vékony- és a vastagbelem találkozásánál. Volt egy béltükrözésem is altatásban és akkor megállapították hogy crohn betegségem van. Medrolt írtak fel amitől hirtelen meghíztam felpuffadt az arcom, viszont fizikailag megerősödtem és állandóan csak enni akartam. Anyuék rám szóltak már egy párszor de olyankor titokban ettem. Ezt a gyógyszert kb 1 évig szedtem aztán mondták h van egy új módszer. És akkor infúzión keresztül kaptam gyógyszert 2 évig kb. De most nincs gyermekorvos mert mindegyik kiment külföldre, ezért egy felnőtt orvoshoz kerültem. Az infúzióra jól reagáltam és jól voltam tőle és nem jelentkeztek miatta mellékhatások, de az orvos azt mondta hogy abba kell hagynom az infúziót mert egy idő után immunis leszek rá. Ezért most felírt egy gyengébb szteroidot mert csak kicsi gyulladásom van jelenleg. Az a neve hogy Budenofalk. Remélem ez a gyógyszer nem fog annyit ártani mint a medrol és nem hízok el tőle. A betegségről összességében azt tapasztaltam, hogy együtt lehet élni vele de nagyon nehéz.. megtartani a diétáját, mindig pontosan bevenni a gyógyszereket. Mindenesetre jobbulást neked!:)
2013. jan. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!