Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges hogy vérrög? Vagy...

Lehetséges hogy vérrög? Vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
jan. 10én többféle kábítószert használtam köztük intravénásan is és igencsúnya túladagolás következtében nagyjából másfél hétig kezeltek a toxikológián ahol se a ct se a röntgen se az ultrahang nem mutatott ki semmit, átküldtek traumatológiára idegsebészhez egyik se tudott semmit se mondani azonban sántikálni már tudtam idővel igen sokat is kint a hidegben mivel ki mentem többször kórházból majd egy hólyag alakult ki a lábamon ami most szombaton kidurrant (pénteken önként otthagytam a kórházat) és azóta nem tudok egyáltalán a jobb lábamra lépni bokán picit el van sárgulva nem érzem a tapintást olyan mintha nem az én lábam lenne vannak piros foltok a bokám körül sebekkel( ez a másik lábam térdénél is van aminek ugyan semmi baja) és a sarkam ahol a hólyag van most felszakadt bőr barna és fekete elszineződésk. egyetlen sejtésem hogy esetleg mikor intravénásan toltam az anyagot rosszul szűrtem át és belekerült a véráromban és esetleg ott vérrög képződött azonban tudtammal a ct azt jelezte volna. valami ötlet tapasztalat? hasonló problémák a lábbal?? kérlek segítsetek nagyon félek hogy komolyabb komplikációim lesznek.

2013. jan. 23. 13:04
1 2
 1/13 Miklós G. ***** válasza:

A ct nem jelezte volna, sem az esetleges vérrögöt, sem más elzáró tényezőt (légbuborék, zsírembólia..). Ezt kontrasztos angiogrammal tudnák szakszerűen eldönteni, viszont azt tudjad, hogy nagyon sok olyan "pancsolt" kábítószer van, amely utóhatása sajnos olyan mértékű, hogy szó szerint elemészti a szöveteket... Elég kemény necrosis-t (szövetelhalást) okozhat. Sajnos ezzel számolnod kellett volna a droghasználat kezdetén.



Mellékelek egy dokumentációt: Nem ijesztgetés képen, remélem, hogy nem hasonló a problémád, viszont a sebek semmi esetre sem utalnak jó dologra. Láz és egyéb tünetek, érgyulladás stb. kizárják a sepsis lehetőségét, a vérrög is inkább a szervekben (tüdőértörzs, esetleg lép, coronariák, agyi arteriak stb.) gyakori. Itt van olvasd el figyelmesen: A toxikológus szerint a Krokodil névre hallgató új szer borzalmas pusztítást okoz a szervezetben.

A szegények drogjának hívják, mivel olcsó, és könnyű hozzájutni. Elképesztő rombolást végez a szervezetben az új kábítószer. A Krokodil néven emlegetett anyag hatására kihullhatnak a használók fogai, és a hús leválik tőle a csontokról. A szer itthon is egyre jobban terjed.

Az anyagot legálisan, az interneten lehet rendelni növényvédő tápszerként. A drogosok intravénásan adják be maguknak. A használók testén sebek és kelések alakulnak ki.

Zacher Gábor toxikológus az Aktívnak elmondta: naponta kerülnek be hozzájuk olyan fiatalok, akik ezt a szert adagolják túl. A drog hatóanyaga az MDPV (Methylenedioxypyrovalerone). A szakember szerint nemcsak fekélyeket és sebeket okoz az anyag, hanem tüdőtályog és szívbelhártya-gyulladás is kialakulhat használata nyomán.

A használók tisztában vannak vele, hogy az anyag irgalmatlan pusztítást okoz, de képtelenek leállni.

A szegények kábítószere, a mellékhatások pedig borzasztók. A nevét azért kapta a nagytestű hüllőről, mert a mérgező anyagok gyorsan pikkelyessé, a szúrás helyén pedig zöldessé változtatják a bőrt. A java még csak most következik. A krokodil késői stádiumában lévők fényképei tényleg sokkolók. A bőr szürkévé válik, majd lehámlik, addig, amíg csak a csontok maradnak. Az áldozatok szabályosan megrohadnak.

2013. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Miklós G. ***** válasza:
Láz, érgyulladás hiánya! ' bocsánat.
2013. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nm érgyulladás az biztos mellékelek két ábrát

[link]

[link]


a szer metadon volt tehát orvosilag tisztának mondható.

2013. jan. 23. 14:05
 4/13 A kérdező kommentje:
( a sárgaság csak a betadine)
2013. jan. 23. 14:05
 5/13 Miklós G. ***** válasza:

Hm. Ha bármiféle fertőzés (akár a tű miatt, akár az általa nyitott kapu miatt) kaptál volna el, akkor az valószínűleg lokálisan, tehát a szúrás környezetében alakult volna először. Nem sértetted meg korábban a lábad? Nincsen véralvadási zavarod? Milyen gyógyszereket kaptál? A methadone az egy igen erélyes fájdalomcsillapító, nagyban hasonlít a morfinhoz, ehhez hasonló tüneteket nem szabadna neki okozni, maximum akutan légzésdepressziót, idegrendszeri tüneteket. Tehát gondolom, hogy nem is ettől van. De itt nyilván probléma van. Elmennék a háziorvoshoz és kérném a helyedben a kontrasztos angiográfia, teljes vérkép elvégeztetését. És erősen agyalnék, hogy mi lehet még a háttérben. Thrombus általi elzáródás is okozhatna éppen hasonló tüneteket, de az a lábban nem gyakori, inkább kerül fel szépen a mély vénákból és vándorol a jobb szívfélen keresztül a tüdőbe, agyba, stb...


Üdv!

2013. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
még amit valószínűsítettek az orvosok hogy aznap egy lépcsőházban aludtam pár órát (nem tudom megsaccolni mennyit 10nél kevesebbet, és lehet igen rossz pózban mivel oda is csak kiráncigáltak a lépcsőházban és otthagytak tehát akármilyen pozícióban lehettem) továbbá antibiotikumokat kaptam mivel 2oldali tüdőgyulladást és mellhártya gyulladást sikerült összeszednem aznap
2013. jan. 23. 18:21
 7/13 A kérdező kommentje:
és érzek ilyen egyfajta lüktető fájdalmat benne időnként
2013. jan. 23. 18:22
 8/13 A kérdező kommentje:
ui: mikor történt aznap iszonyat sok időt töltöttem a hóba a cipőm is lyukas volt teljesen beázott a lábam abban is aludtam vélhetőleg majd mikor kezdet javulni a kórházban az állapotom ugye egyből kezdtem rohangálni cuccért még sántítva és pénteken egy hosszasabb túra után (miután otthagytam a a kórházat) ismét a hóba sétáltam vég az utat beázott lábbal és azóta an hogy nem tudok járni lehet hogy csak ennyi a probléma? és akkor mi lenne a megoldás?
2013. jan. 23. 22:37
 9/13 Miklós G. ***** válasza:

A lüktető fájdalom a gyulladás és vérbőség következtében teljesen megszokott történés. Az antibiotikumoknak nem hinném, hogy bármi köze lenne ehhez. A nem megfelelő körülményeknek viszont lehetséges. Az is lehet, hogy a nedves cipő dörzsölte ki, és törte fel a már egyébként is felpuhult bőrödet. Amiből Te nem sokat éreztél, egyrészt, mert a hideg hatására a vér a végtagokból elvándorol, így a fájdalomérzete is csökken, másrészt meg kitudja hol tartottál tudatállapotilag. Egy kis vérhólyag keletkezése, aztán ennek elfakadása következtében - főleg nedves körülmények között- nyílt utat adsz a kórokozóknak. Ezzel én össze tudnám kapcsolni. Mosd szépen körül betadine-nal, egy Tetanus injectio sem ártana, ha ez a közelmúltban elmaradt. Valamint tartsd távol a szabad levegőtől (sebkötözés). Víz átmenetileg ne érje, aztán, ha az állapotod rosszabbodni látszik, esetleg új sebek, hólyagok jelennének meg, akkor mindenképpen keresd fel a Háziorvosod!


Javulást és felelősségteljes életvitelt kívánok!

Üdv: M.G.

2013. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ma már tudtam sántikálni vizsgám volt úgyhogy oda mankóval elmentem és a kis megterhelés következtébe tudok sántítva nehezen járni igen szinte biztos hogy a needves lyukas beázott cipő okozta azonban a kidurrant hólyag körül keletkzett fekete foltokkal és a lábgombával szerinted mi a teendő? idáig is volt gombás a lábam általában ecetes vízben áztattam azt most azonban erősen ellenjavalták úgyhogy csak kenegettem ecettel minimális mennyiségben hátha az is megszűnteti 2x zuhanyoztam azóta az egyik fürdés volt hosszabb ideig illetve 2x le lett ápolva talán a hét elején betadineal ami azonban elfogyott mikor ecettel kenem a lábam akkor a sebet is be szoktam kenni ez jelenthet problémát? amúgy köszönöm az idáig is sok hasznos tanácsot véleményt!:)))
2013. jan. 25. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!