Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos tényleg lát...

A háziorvos tényleg lát online mindent a betegről, hogy milyen szakrendeléseken volt és mit kapott, stb?

Figyelt kérdés

sőt, állítólag a kiváltott recepteket is látja?


ez igaz vagy csak pletyka?


2013. jan. 25. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
A recepteket nem tudom, de amiket felírt, meg ahol kezelésen megjelent azt látja. De pl. egy sebészeten is, egyszer voltam ügyeletben, röntgent csináltak, és látták hogy már műtöttek, mivel kezeltek évekkel ezelőtt stb.
2013. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy látja. Ez megkönnyíti a munkáját. Most mát a gyógyszertárakban is meg tudják nézni, hogy eddig miket szedtél. Persze ez segíti a gyógyszerész munkáját, hogy a megfelelő gyógyszert tudja ajánlani.
2013. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

micsoda???

a gyógyszertárban is látják ??????


azért az durva sztem ... na meg emlékszem, egy időben az adatvédelmi biztos be akarta szűntetni h a recepteken beazonosítható legyen a beteg szal ne legyen lakcím meg ilyen adatok, mert azért ez durva h bármelyik asszisztens látja az ember magánadatait ...


De háziorvosról azt hallottam, hogy ha bent van ebben az online rendszerben akkor látja, hol voltál, viszont kérheted a letiltást, és akkor semmit se lát rólad. x

Kórházaknál már nehezebb mert ott persze egy rendszeren vannak, így mindent látnak, de sztem az is durva, mert pl. most a cardiológusnak miért is kéne tudni, hogy milyen nemibetegséged volt vagy éppen fájt a heréd és urológián voltál.


Hát izgi kérdés ez, de sztem azért nem jó ez sehogy se. Titoktartás is van a világon na meg azért a betegségek ugye szigorúan magánadatnak minősülnek ....

Hát frász tudja na, én se tudom, hogy jó ez, de ez a gyógyszertári infóáradat már túlzás sztem.

2013. jan. 25. 19:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, látják. Nem olyan régen vezették be, kiépült a rendszer. Elektronikus kapcsolat van a finanszírozók és a szolgáltatók között (ilyen a gyógyszertár is) illetve a háziorvosok és a szakrendelések, gyógyszertárak között is. Az orvos mindent lát a gépben. Én ezt tanulom és mikor gyakorlaton voltunk az OEP-nél ott is meg tudtuk nézni TAJ szám alapján, hogy ki milyen gyógyszert váltott ki. (persze csak a sajátjainkat néztük meg)
2013. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem a doki elől kell titkolnod a betegségedet, a titoktartás őt kötelezi, hogy csak veled beszéljen róluk.

Az mondjuk hogy esne, ha a Te titkolózásod miatt félre kezelne?

2013. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen az szerintem is túlzás.

Nekem pl múltkor a haematológus(!) elég bunkó cinikus módon megjegyezte, hogy:

-"Látom pszichológusnál is járt. Csak nem Szomorú volt?"


Csak mert látta ugye a gépben. Ott helyben rá tudtam volna borítani az asztalt. Rohadtul semmi köze nem volt hozzá, mert a problémámat meg sem hallgatta, teljes mértékben lesz*rt és kigúnyolt. Ilyen undok idióta köcsög orvost én még nem sosem láttam pedig szakmabeli vagyok. El is intéztem neki egy fegyelmit. Kár, hogy többet nem lehetett tenni...

Egy sorozatgyilkosban több az empátia és a kedvesség. Az aranyhörcsögömet se bíznám rá az ilyenre. Idős betegeket "gyógyít", de sajnos naponta hallom, hogy mennyi baja van vele mindenkinek. Ahogy viselkedik nem is csodálom, hogy ki nem állhatják. Az a baj, annyira kevés az orvos, hogy már mindenféle jöttment szemetet felvesznek :(

Hentesnek talán jó lenne...

Aki hivatástudatból van ott és tényleg szeretne segíteni a betegen az ritka mint a fehér holló. De sajnos ők is a rendszer rabszolgái.

2013. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A titoktartás mint olyan, sajnos csak a betegek megnyugtatására szolgál. Kórházon belül gyakorlatilag gyerekcipőben jár, persze propagálni kell a betegekkel el kell hitetni mert ott a betegjogi képviselő és az ügyvédek akitől félnek mint a tűztől de ebédlőben kollegák közt minden további nélkül kibeszélnek "szaftos" dolgokat, idegesítő betegeket, amelyik olyan. Asszisztens pedig magában röhög néha a betegeken. Emberi tiszteletnek nyoma sincs. Darab húsként kezelnek sokan teljesen belefásulva a munkába.

Családon belül sem csinálnak titkot az ügyekből, ha ne adj isten egy utcába laksz az orvosoddal biztos lehetsz benne, hogy mindenki ismerni fogja a kórtörténetedet.

Az adatvédelem pedig még ennyire sem létezik kórházi berkekben, hiszen tényleg közös a rendszer ráadásul jelszó sem kell így bárki bármihez játszva hozzáfér, az összes bizalmas adatot megismerheti, személyi adatokat, mindent...

2013. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

De engem pl sokkal jobban idegesített amikor a benzinkúton legalább 10 idegen ember előtt kellett bediktálnom a összes személyi adataimat a kútkezelőnek mert valami hülye kupont akart kitöltetni. Majd ő kitölti, majd ő kitölti.. Mondom őké. Persze tök süket a srác így mindent 3x meg kellett ismételni emelt hangon. Szerintem még kint a kocsiban várakozók is hallották. :(

Ez azért már tényleg felháborító...

2013. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
A gyógyszerésznek is titoktartási kötelezettsége van, az esküben is ez szerepel, amikor doktorrá avatják őket. Ettől nem kell tartani, a Te érdekedet szolgálja.
2013. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ha elmegy valaki a gyógyszertárba kiváltani egy torokfájásra való gyógyszert, attól függetlenül szerintem semmi köze a gyógyszerésznek h pl. hüvelygombával kezeltek egy nőt, vagy férfit prosztatamegnagyobbodással, vagy esetleg valakinek pszichológus írt fel gyógyszereket... Néha persze jól jöhet, hogyha súlyosabb betegségeknél erősebb gyógyszert írnak fel a delikvensnek, és esetleg látja a gyógyszerész hogy hasonló hatóanyagút szedett már korábban, vagy hogy mivel nem szedheti egyszerre, de az esetek többségében szerintem tényleg gáz.
2013. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!