Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos tényleg lát...

A háziorvos tényleg lát online mindent a betegről, hogy milyen szakrendeléseken volt és mit kapott, stb?

Figyelt kérdés

sőt, állítólag a kiváltott recepteket is látja?


ez igaz vagy csak pletyka?


2013. jan. 25. 18:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

oké, hát ez informatikailag nagyon szép, csak éppen ahogy itt mondta is valaki, én inkább nem bízok az összes létező szakrendelői takarítónő titoktartásában, és nem szeretném, ha bármelyik asszisztens vagy patikus bele látna bármibe is.

a háziorvos jó kérdés, de anno nem véletlenül tették beutaló nélkülivé x és y szakrendeléseket, hogy ne kelljen a háziorvostól beutaló, lévén, bizalmas jellegű terület (urológia, pszichiátria pl).


hát aztán ahogy itt írtad is, egy pszichiátriai diagnosis bőven elég ahhoz, hogy örökre komplett hülyének nézzenek, és hogy soha többet ne foglalkozzanak veled érdemben belgyógyászaton vagy kardiológián.


úgyhogy tök jó annak, aki ennyire bizalmas az orvosával, és van is rá alapja, de azért ez nem mindenhol van így, és én ezt nagyon rossz dolognak tartom. több ezer emberrel nem létezik titoktartás természetesen.

2013. jan. 25. 22:13
 12/16 A kérdező kommentje:

igen, gáz, ahogy mondod!


én megkérdeztem az OEP-től, és azt írták, hogy a háziorvos elől le lehet tiltani az én szakorvosi adataimat, na de a gyógyszertárat és azt a részét amit ő maga intéz, azt persze továbbra is látja (ill. az kérdés hogy pl látja-e, milyen gyógyszereket vált ki a beteg, de arra tippelek, hogy igen)

2013. jan. 25. 22:15
 13/16 anonim ***** válasza:
38%
Azt nem érted meg, hogy ez a Te érdekedben van. De amúgy ha akarod ha nem, attól még ez így lesz.
2013. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

igen! ez lenne az utópikus eset! na de rengetegszer mégse az én érdekemben van! pont erről írtam!!! tudod, találkoztam én már olyan szinten elmebeteg szakorvossal és nővérkével, hogy isten ments azoknak a kezébe adni az adataimat ....


most még azt nem tudom, mert az nem volt világos az OEP válaszából, hogy ha letiltatom központilag a hozzáférést, akkor azért a házidoki azt mindenképp látja, hogy az általa felírt recepteket kiváltották vagy sem? ezt tudja esetleg valaki?

2013. jan. 25. 22:31
 15/16 anonim válasza:
Az én véleményem szerint csak akkor látja és csak azt látja, aminek az eredményének kéri online közlését. Saját példákkal támasztanám alá: nem tudja hogy milyen fogamzásgátlót szedek, nem tudja pl hogy ügyeleten voltam egy hónapja. Viszont a vérvételeimet mindig kéri hogy neki küldjék el neten vagy nem tudom hol, hogy ne kellejen visszamennem az eredményért mégegyszer.
2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

a vérvételes eredmény az más. az már régóta megy online a háziorvoshoz. de mondjuk arra továbbra is kíváncsi lennék, hogy ha fogom magam és elmegyek egy beutaló nélküli szakrendelésre, akkor erről szerez-e tudomást.


nekem az a véleményem, hogy itt így a balkáni állapotok közepette nem szabad olyanra alapozni, mint bizalom meg titoktartás, hiszen ezek nagyon szép elvek, csak éppen baromira nem teljesül egyik se a gyakorlatban.

Most ez pl egy a sok személyes tapasztalat közül, hogy egyszer fájt a herém, elmentem dokihoz, csináltak UH-t, na most nem telt el 3 nap se, és máris a sportegyesületben mindenki arról beszélt, hogy jaj mi lehet, mert voltam here-ultrahangon. Aztán mint kiderült, onnan szaladt ki az infó, hogy a drága doki ismert valakit az egyesületben, és a legnagyobb természetességgel kipletykálta, hogy voltam nála, eszébe se jut olyan, hogy orvosi titoktartás. Ez itt magyarország, itt ilyennel nem szabad számolni.

Szóval az én érdekemben van ..aha. Oké, akkor én ezt úgy szeretném, hogyha tényleg az én érdekem, akkor majd én oda adom neki azokat a papírokat, amiket szeretnék, de korlátlan hozzáférése mégse legyen mindenkinek az összes adatomhoz. A kórházi rendszerek meg sajnos tényleg annyira gagyik, hogy se jelszó se semmi, ott aztán a legutolsó segédápoló is bármit megnézhet, és még az is kideríthetetlen lesz, hogy kitől származik a pletyka. Úgyhogy én azt mondom, hogy ez elméletben egy fantasztikus dolog lenne, csak hát nem magyar körülmények között.

De egyik tanár ismerősöm is mesélte, hogy ő csak simán gyomortükrözésre ment, aztán neki is csak pár nap kellett, és már a diákok kérdezgették tőle, hogy jaj mi van a gyomrával. Nyilván ott is ismert vaslaki valakit, aztán izginek találta ...


Na majd ma kifaggatom a háziorvosunkat, hogy ő mit lát :)

2013. jan. 30. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!