Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívzűrök és pánikroham:...

Szívzűrök és pánikroham: érdemes várni?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hete érzek mellkasi fájdalmat, szúró érzés, ami kisugárzik a nyakamba, vállamba. Terhelésre rosszabb, előfordul, hogy egy egyszerű séta során is nehezen veszem a levegőt, szédelgek. Decemberben mellhártya- és tüdőgyulladással kezeltek a pulmonológián, ez elég erős lázzal járt, de antibiotikum hatására úgy tűnt, rendbe jött. Voltam a körzeti orvosnál tegnap, az ekg-n voltak eltérések, beutaltak a kardiológiára angina pectoris diagnózissal, illetve azt is mondta, lehet, hogy a korábbi gyulladás érintette a szívburkot is.


Eléggé megijesztett az egész, de próbáltam nem nagyon a szívemre venni, erre föl éjjel arra riadtam fel, hogy lezsibbadt mind a két karom és az arcom, remegtem minden porcikámban, szédültem, és vert a szívem, mint aki ki akar ugrani. A párom próbált nyugtatni, utána mondta, hogy 10 percig nem reagáltam semmire, teljesen megszűnt a külvilág. Egyfolytában remegtem, azt hittem, meg fogok halni, és erős sírógörcsöm is volt. Hívott orvost, csináltak egk-t, volt rajta eltérés, kaptam injekciót. Azt mondták, ez egyfajta pánikroham volt, de mindenképp menjek el a kardiológiára.


Viszont a kardiológiára csak március végére kaptam időpontot, az még majdnem két hónap. Eddig is rosszabbodtak a tünetek. Magánrendelésre, akárhogy is szeretném, nincsenek meg a forrásaim. Arra gondoltam, bemegyek a sürgősségire, szerintetek lenne értelme, vagy várjak, mert a dolgok úgy működnek? Egyébként 28 éves vagyok, ezért is furcsa ez az egész. Nem iszom, nem dohányzom, próbálok normálisan élni.


2013. jan. 31. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az ekg mutatott eltérést és az orvos is tovább küldött, mert úgy gondolja, hogy lehet gond, akkor az azt jelenti, hogy lehet gond, valami nem jó.

Ha valaki pánikbeteg, akkor ha előjönnek bizonyos tünetek, fájdalmak, akkor képes úgy bepánikolni, hogy pszichésen idéz elő egy szívinfarktusnak tűnő tünetegyüttest.

De nálad nem szimpla pánikrohamról volt szó, mert találtak ekg-n eltérést. De lehet hogy nincs akkora gond, csak a pánikbetegség tett rá egy lapáttal.

Ha annyira rosszul vagy és a háziorvos is indokoltnak látja, akkor fog sürgősségi beutalót adni és akkor nem kell az időpontra várni. De lehet, hogy azért nem adott, mert a vizsgálatok nem tették szükségessé és azért tűnik olyan rossznak a helyzet, mert te a pánikolással olyanná tetted. És ez egy pszichés gond, ezzel jobb lenne felkeresned egy pszichiátert, aki ezekre a szorongásokra adna valamilyen szorongásoldót.

Mert ilyen pszichés betegségnél előfordul, hogy nincs is komoly baj, de a betegség olyannak tünteti fel.

2013. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!