Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi hozzájárulás nem...

Egészségügyi hozzájárulás nem fizetése?

Figyelt kérdés
Üdvözletem. Megtudná-e mondani valaki hogy ha 3-4 hónapot nem fizettem (6390 ft) az egészségügyi hozzájárulást milyen következményei lehetnek? Egyébként eddig 2007 óta minden hónapban rendszeresen fizettem. Köszönöm szépen.
2013. febr. 5. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rájönnek, utólag kiküldik a csekkeket és a fizetési felszólító levelet.
2013. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Idővel majd kapsz egy értesítést a fennálló tartozásodról. Ha arra nem reagálsz, akkor majd letiltják a bankszámládról, ha van, ha az sem elegendő, akkor majd kimegy a végrehajtó.
2013. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csekkem az van mert 1 évre előre küldik csak most pénzileg necces. Be fogom fizetni .
2013. febr. 5. 09:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Én anno több, mint egy évig nem tudtam fizetni. Ennek 3éve már. Küldtek mindig csekket, hogy fizessek, mert ez lesz, meg az lesz. Semmi sem lett. Persze, előbb-utóbb ,enne, de most ki fogom egyben fizetni nemsokára. És nálam 120 ezerről van szó, nem 30-ról. Szóval mire végrehajtás lenne adologból, biztosan be tudnád fizetni utólag. De a legjobb megoldás, ha arra a 3-4hónapra kiiratkozol a TB-ről. Így nem kell fizetni, igaz, elláttás sem jár, csak a legalapabb. Mégegy lehetőség van, ha épp munkanélküli vagy: bemész a munkaügyibe, kapsz egy nyilatkozatot eü. ellátáshoz, azzal kell bemenni az önkormányzathoz, ott kapsz egy papírt, leadod, és átvállalják egy évre. Jelenleg nálam is ez van.
2013. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg felszámolnak késedelmi kamatot és valami bírságot, de ez szerintem benne van abban a levélben amit küldenek évente a csekkek mellé, olvasd el.
2013. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóhoz: a TB-ből NEM lehet kiíratkozni itthon (Amerikában persze más a helyzet, lehet, hogy ezért keverte a dolgot a válaszoló). Nincs olyan opció, hogy azt választod, hogy nem kérsz TB-t, és nem fizetsz, nincs olyan, hogy csak a legalapabb ellátás jár ingyen, mindnekinek jár ugyanaz, függetlenül attól, hogy fizetett-e, csak utólag max behajtják kamatostul (vagy már a kórházban kap piros lámpát). Azaz bármilyen ellátás kapcsán, ha piros lámpás, elindítják a behajtást (küldik a felszólítást). De én még büntetésről nem hallottam, főleg, ekkora összegnél, ha befizeted pár hónapon belül, szerintem nem lesz még késedelmi kamat sem felszámítva rá.
2013. febr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és szintén még az előzőhöz: ez az önkormányzati út azért ennyire nem egyszerű. Megkérdezik az egy háztartásban élők jövedelmét is, illetve azt, ha nincs bevételed, miből élsz, meg egyéb keresztkérdéseket. Illetve - önkormányzattól függően - kimennek körülnézni a helyszínre, mennyire valós az állítás, mert ez nem automatikus támogatás, csak adHATó. De járható út, én is megkaptam anno, csak kicsit körülményes.
2013. febr. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon egyszerű volt: Kitöltöttem egy papírt 2 perc alatt (nem kérdezték az egy háztartásban élők jövedelmét, még csak azt se, hányan vagyunk egy háztartásban, egyedül az eltartott gyermekek számát). Leadtam, 2héten belül jött a papír, hogy átvállalják. Azt hittem, mindenhol ennyire egyszerű, ezek szerint nekem szerencsém volt.
2013. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!