Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha augusztus 30-án megszűnt a...

Ha augusztus 30-án megszűnt a hallgatói jogviszonyom egy főiskolán, akkor meddig nem kell még egészségügyi hozzájárulást fizetnem? Október végéig?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem tanul tovább érettségi után annak decembertől kell, azt olvastam. Rám is ez vonatkozik? Ha magam jelentkezem a megfelelő kirendeltségen ezügyben, akkor is küldenek ki csekkeket, vagy ezt átutalással is el lehet intézni?

2012. szept. 19. 10:37
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!

Úgy tudom, hogy a jogviszony megszűnése után 40 napig vagy még biztosított (igaz, nekem főállású anyaság után kell most fizetnem).

A kirendeltségen adnak csekket, ami arra jó, hogy rajta van a bankszámlaszám. Én minden hónapban átutalással fizetek és eddig minden rendben volt.

Arra figyelj csak, hogy ezt nem a TB intézi, hanem a NAV (volt APEH)!

Remélem, segítettem :-)

2012. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2012. szept. 19. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az államvizsgám napján szűnt meg a hallgatói jogviszonyom, azaz június 12, és azt mondta, egy jó ismerősöm, hogy december 15ig nem kell TBt fizetnem. Ha azután sem találok munkát, akkor az önkormányzatnál kérvényezhetem, hogy fizessék helyettem, mert én ezt nem tudom vállalni, nincs jövedelmem. Ezzel is segítik a pályakezdőket.
2012. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy aug 30án szünt meg a hallgatói jogviszonyod???

Egyeteme válogatja mikor szünteti meg. Van amelyik államviszga után, de van olyan is amelyik már abszolutorimkor.

2012. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!