Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már él az a törvény, miszerint...

Már él az a törvény, miszerint annak a cukorbetegnek akinek nem jó a HBA1C-je, megvonják a támogatást?

Figyelt kérdés
és rosszabb fajta inzulint kap?
2013. febr. 5. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Remélem ez még csak orbánista lázálom. Nézz utána a háziorvosnál, ő talán tudja.
2013. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen bevezetve (még).

Valószinű választások előtt nem is fogják bolygatni a dolgot,nagy lenne a felháborodás.

2013. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak olvasgattam, és úgy tűnt, hogy 2012 júliustól be is vezetik, de akkor nem. Örülök neki!!!
2013. febr. 5. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:
De, bevezették. Nekem negyed évente menni kell vérvételre, és több cukorbeteg ismerősömtől is megvonták 100%-os támogatást.
2013. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válszt, nem tudod véletlenül, hogy úgy mennyit kell kb. fizetniük? Illetve úgy olvastam, hogy ha egymást követő két alkalommal is rossz.....

azért érdekel mert nekem a mostani tuti nem lesz jó

2013. febr. 5. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Negyed évente kell laborba menni, ha 8% felett van, akkor először csak figyelmeztetnek, ha negyed év múlva megint 8% felett van, akkor az inzulin 20%-t kell kifizetni (az is bőven sok), vagy felíratni a rosszabbat 100%-os támogatással. Viszont visszafele is így műkődik, tehát fél éven belül kell két jó értékét hozni ahhoz, hogy újra teljes áron lehessen kapni a "jó" inzulint.
2013. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 5. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ez szép, nem mondom! Szegény cukorbetegek kapnak egy rosszabb minőségű inzulint, amitől jobb eredményeket várnak. Ezeknek elment a józan eszük! [link]
2013. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A törvény szakmai hozzá nem értésről és dilettantizmusról árulkodik. Ugyanis nemcsak azért mérhetnek magas inzulinszintet, mert a beteg nem volt együttműködő. A szövődmények kezelése drágább lesz. Ez a legrosszabb döntésük.
2013. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő ez is,ő dönt.

Nagyimnak folyamatosan rosszak az értékei,de nem tudnak vele mit csinélni,egyéb betegségei is befolyásolják.Tőle ezért nem vontak meg semmit.

2013. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!