Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A véralvadásgátlót mért hasba...

A véralvadásgátlót mért hasba kell szúrni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a hasbőre alá a legkönnyebb beadni
2013. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Itramaszkulárisan (izomba) tilos beadni, így a has összecsippentett bőrébe a legegyszerűbb. (Otthon nem biztos, hogy meg tudnál oldani egy vénás beadást.)
2013. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Itramaszkulárisan (izomba) tilos beadni, így a has összecsippentett bőrébe a legegyszerűbb."


Ezt eddig is tudtam. A kérdés arra vonatkozna, MIÉRT.

2013. febr. 7. 20:38
 4/11 A kérdező kommentje:

"Mert a hasbőre alá a legkönnyebb beadni"


Bárhová máshová is ugyanolyan könnyű. Sőt nekem pl combba könnyebb, már ha ugye magamnak kell.

2013. febr. 7. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
combon inkább illetve előbb adod izomba mint bőr alá. olyan helyen kell ahol könnyű elemelni a bőrt az izomtól.Ezért adják felkarba vagy a hasbőre alá. Máshol im adod be azt pedig tilos
2013. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert az izombol gyorsabban szivodna fel.
2013. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sc.injekciót a has-, kar-,v.comb bőrébe szoktak adni. A has azért a legcélszerűbb, mert a felkarodat egymagad nem tudnád összecsípni, a comb bőrébe pedig fájdalmasabb,mint a hasba. De ha bírod oda is lehet.Sőt, akik hosszú ideig adják gyakran "pihentetik" a hasukat és olyankor a combot szúrják.
2013. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen!
2013. febr. 9. 08:31
 9/11 A kérdező kommentje:

"Mert az izombol gyorsabban szivodna fel."


Nagyjából ennyit elég lett volna írnotok. Ezt a részét nem értettem, hogy izomba miért tilos.

2013. febr. 9. 08:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja! OK :)
2013. febr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!