Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Láttatok már olyan szakrendelé...

Láttatok már olyan szakrendelést, hogy "belgyógyászati-pszichoterápiás szakrendelő"?

Figyelt kérdés

Már elsőre is fura volt, de aztán meg bementem (egy snassz műtét előtti rutinvizsgálatra, tehát nem is problémával mentem oda), és a végén meg látom, hogy az ambuláns lapra ráírta az okos, hogy műthető vagyok, az "elvégzett" vizsgálatok között meg szerepel olyan, hogy "rövid pszichoterápiás ülés, min. 30 perc" és olyan is, hogy "életvezetési tanácsadás".


Természetesen egyik se volt, sőt még az oda írt belgyógy. vizsgálatokból se volt semmi, mert abból is felsorolt vagy 10-et, ehhez képest összesen meghallgatott + EKG-t csinált, s sokat mondok, ha 5 percet voltam bent.


Ti hallottatok már ilyenről? Még hogy pszichoterápiás ülés ...


Azért háborít fel ez nagyon, mert aztán volt már hasonlóból gondom, hogy ugye manapság minden a központi informatikai rendszerbe felmegy, és pl egyszer már egy pszichiáter ismerős írt fel nekem egy tök más gyógyszert (vitaminkészítményt), csak éppen ez is felkerült a nyilvántartásba, hogy én ott jártam, aztán a háziorvos meg kapásból hónapokig azon szenvedett, hogy én pszichiátriai kezelés alatt állok, aztán elfelejtette, de amikor meg a jogsi megújítása kellett, akkor ismét elő jött ezzel az ökörséggel, hogy miért nem járok rendszeresen a pszichiátriára, hiszen elvileg én kezelés alatt állnék. Na most majd oda lesz a boldogságtól, hogy "tényleg járok" ...


Szóval ezért veszélyesek ezek a meg nem történt dolgok, mert bekerülnek a központi nyilvántartásba, aztán a jó isten nem magyarázza ki utána, hogy valójában semmi közöm az egész pszichiátriához.


Érdemes panaszt tenni szerintetek vagy úgyis tök mindegy, mert egyrészt a doki+ asszisztensnő azt bizonyítanak amit akarnak az én szavammal szemben, másrészt a központi rendszerből úgyse törlik ki? Mit gondoltok?


Esetleg OEP-es ember van itt, aki ezt olvassa?


2013. febr. 12. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy esetedben a kórház a működéséhez az OEP-től akart több pénzt.


Attól, hogy pszichoterápiát írtak be neked nem kell tartanod, engem pl. munkahely kétévente küld pszichológiai vizsgálatra.


(Vannak olyan műtétek, ahol tényleg indokolt lehet a pszichoterápia, pl. végtag amputálás v. melleltávolító műtét után segíthet az embernek elfogadnia önmagát.)

2013. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké, én ezt értem, és rendben is van, na de nem volt !! :)

egyébként meg csak egy kis vacak sportsérülésből eredő bokaműtét volt, ami sok változást nem fog hozni az életemben, tehát ez nem hiszem, hogy ok lenne.


Csak azért nálunk veszélyes dolog ez, mert ahogy említettem, meglátják a rendszerben, és bármi panaszom van, onnantól kezdve rögtön jön az, hogy hát persze, de hát pszichiátriai kezelt, csak beképzeli, nincs ott semmi. és ezt nem csípem annyira :(

nekem meg versenyzői engedély miatt különösen fontos h ne legyen semmi pszichiátriai esemény, mert egy vagon káoszt okozhat ...


Sztem is itt az OEP-től való pénzszedés a lényeg, és oké, megy ez szinte minden rendelésen, csak egyáltalán már a párosítást se értem, hogy "belgyógyászat-pszichoterápia", ilyennel még életemben nem találkoztam :D ha a neurológia beír nekem 25 vizsgálatot, hogy a trigeminus neuralgia miatti évenkénti egyszeri gyógyszerjavaslat-hosszabbítás kiadása miatti fél percben én állítólag mennyire ki lettem vizsgálva, az nem zavar, írják, csak a pszichiátria idegesít, a már leírtak miatt (jogsi kapásból, ha kötözködősebb a háziorvos, aztán a biztonság kedvéért, amíg tisztázzuk röpke 2 év alatt, hogy mi van és mi nincs, azért bevonja a jogsit :XD).

Remélem, azért nem írt be valami aranyos kis személyiségzavar-diagnosist, ami miatt nekem állítólag életvezetési tanács kellett, mert akkor eláshatom magam :D

2013. febr. 12. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért mégis egy pszichiátriai eset vagy. Mit tudsz ilyen pitiáner ügyön ennyit kattogni?
2013. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hogy mit?


épp azt, hogy nem pitiáner ügy! neked az lenne, ha pl ezt meglátná a háziorvos és bevonná a jogsit, mondván pszichiátriai kezelt vagy?


a másik: és annak örülnél, ha az OSEI-ben azt mondaná a sportorvos, hogy hoppá, magának van itt pszichiátriai ügye, szal ugrott a versenyzői engedély!


mennyire pitiáner ???

2013. febr. 12. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!