Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon izgulok az orvosnál,...

Nagyon izgulok az orvosnál, ezért magas a vérnyomásom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy kicsi korom óta rettegek az orvosi vizsgálatoktól. Nagyon ritkán megyek szerencsére, utoljára kb. 10 éve voltam betegség miatt. Viszont az iskolai orvosi vizsgálatot nem bírom, szinte remegek és nagyon fázom, ezért magas a vérnyomásom is. Most el kéne mennem a háziorvosomhoz, a jogosítvány miatt, de félek a vérnyomásméréstől, főleg attól, hogy ismét 160 körül lesz az orvos-iszonyomtól. Ilyenkor mit kell tenni? Ti voltatok már hasonló helyzetben? Hogy csökkentsem a vérnyomásomat, meg persze az izgalmat?

2013. febr. 13. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne menj orvoshoz.
2013. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De muszáj a jogosítvány miatt... -.-
2013. febr. 13. 15:43
 3/5 bensdorp ***** válasza:
100%
A vérnyomásodat mérő orvos belekalkulálja az eredménybe ezt az ún. fehérköpeny-szindrómát (ez egy létező és gyakori szakmai fogalom, az emberek vérnyomása méréskor felmegy az orvos előtti izgalomtól). Jó, ha előre szólsz az orvosnak, hogy nálad ez aktívan működik, és ha otthon szoktad mérni, mondd el neki az átlagos értékeidet is! Egyébként a megfelelő eljárás (amit idő hiányában a legtöbb orvos nem alkalmaz), ha egymás után 2-3-szor mérik meg a vérnyomásodat. Időközben az izgalom enyhül, a vérnyomás normalizálódik.
2013. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, akkor majd szólok neki. :)
2013. febr. 15. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orvosoktól való rettegésre én egy érdekes megoldást olvastam egy külföldi fórumon. Aztán később már itthon is lett ilyen. Ez pedig az orvos-beteg szerepjáték. Először egy aberált perverz beteg dolognak tartottam, de aztán rájöttem, hogy mennyire nem az. Sok embernek segített már. A lényeg az, hogy olyan ember játssza el az orvos szerepét, aki nem orvos, tehát a betegnek nincs mitől félnie, hisz nincs tétje, nem kell félni a diagnózistól. Az orvos általában egy egészségügyben jártas ember, aki szakszerű hitelességgel játssza el a doktor szerepét, úgy vizsgál, mint az igazi, csak éppen nincs félnivalód. És ezen módszerrel megvalósítható a "kutya harapás szőrével" elv, azaz ha szembenézünk a félelmeinkkel és ismétlésekbe, gyakorlásokba megyünk, a félelem felszámolódik. Konkrétan tudok olyat, akin ez segített. Ma már simán és szorongás nélkül megy dokihoz.
2013. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!