Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Túl magas a vérnyomásom. Most...

Túl magas a vérnyomásom. Most mi lesz? Segítség!

Figyelt kérdés
Ma a sulinkba megmérték a vérnyomásunkat. Az enyémről azt mondták,hogy túl magas ezért visszahívnak ismét megmérni kövi hétfőn. Mit csinálnak majd,ha akkor is túl magas lesz? Úgy gondolom valami gyógyszert írnak majd föl.De ugye nem küldenek el gyógytesire vagy valahová sportolni? L/14
2010. febr. 11. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem is suliban mérték és magas volt a vérnyomásom nagyon .

de én vissza sem mentem újabb vizsgálatra .

nincs semmi bajom .

de menj el, max ha magas akkor gyógyszer és helyrejön :)

2010. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a súlyod. Ha túlsúlyos vagy, bizony nem ártana sportolni. Figyelni kell az étkezésre is. Olvass utána, mert ha fiatalon magas és nem törődsz vele, tönkremegy a veséd, a szemed, az érrendszered. Tudom, unalmas szlogen, de könnyebb a bajt időben kezelni, mint utólag siránkozni. Sajnos, az. ún. másodlagos magas vérnyomás sokáig nem okoz komoly tünetet, örülj, hogy időben felfedezték.
2010. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15:57-nek: ajánlom neked is, hogy olvass utána, milyen betegségeket okoz a kezeletlen hypertonia!
2010. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
166 cm vagyok és hozzá 55 kg. Ami tudtommal nem túlsúly XD
2010. febr. 11. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:

15:57

Van bajod. Csak nincsenek érzékelhető tünetei, ezért kellett műszerrel kimérni. Amire ennek olyan tünetei lesznek, amire azt mondod, hogy van bajod, az lehet, hogy még 20-30 év. De akkor már késő lesz. Menj vissza, méresd meg, mert ha szerencséd van, csak alkalmi volt, ha pedig nem, akkor szerencséd van, mert időben elkapták.

Amikor ennyi idős voltam, én is azt hittem, hogy az egészség örök és magától van, és ha néha megbetegszem, egypár tablettától egy hét alatt elmúlik. 40 felett már tudom, hogy nem így van. De te most vagy felelős a saját későbbi egészségedért.

2010. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és ha előtte innék energia italt,hogy direkt magas legyen és megkérdezné az orvos,hogy mitől van és én azt mondanám,hogy csak az iskolában ilyen magas a stressztől akkor lehetnék magántanuló még erre a félévre?? xD
2010. febr. 11. 16:31
 7/11 A kérdező kommentje:
(rengetegszer mondták már nekem,hogy hülye vagyok szóval légyszi ti most ne mondjátok)
2010. febr. 11. 16:32
 8/11 anonim ***** válasza:

OK. Akkor nem mondom, csak gondolom. :-)


Ha orvost próbálsz becsapni, akkor magad ellen dolgozol.

Miért akarsz magántanuló lenni? Egyébként nem hiszem, hogy magas vérnyomás miatt lenne magántanuló valaki. Én még csak egy olyannal találkoztam, aki egészségügyi okból lett magántanuló, de neki súlyos immunproblémái voltak.

2010. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék magántanuló lenni,mert már utálom a mostani sulim. Felvételiztem másik suliba és elég nagy esélyem van rá,hogy felvegyenek. Ezt a hátralévő időt még itt ki kell bírnom és nekem már nagyon elegem van!! Bejárt gyakran,hogy meglegyen a szükséges mennyiségű jegyem és év végén ne kelljen vizsgáznom.
2010. febr. 11. 16:49
 10/11 A kérdező kommentje:
*bejárnék gyakran
2010. febr. 11. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!