Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet betegszállítót kérni...

Lehet betegszállítót kérni kismamához?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy sima nst és ultrahangos vizsgálatra kéne menni 39. hetes terhes anyukának. Tömegközlekedni már nem tud, autó nincs, lehet ilyen esetben betegszállítót kérni? Ha igen akkor az ingyenes vagy fizetős?
2013. febr. 23. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben azt az orvos javasolja és az ellátás Intézmény a lakóhelyhez legközelebb eső Eü. Intézményben történik (tehát ha pl. a választott orvos a területi ellátásra kötelezett intézményben van), akkor igénybe vehető a betegszállítás (az ehhez szükséges nyomtatványt egyébként is csak orvos töltheti ki).
2013. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, (bocs, kicsit lassú az agyam ezekhez a dolgokhoz meg nem is az én asztalom, csak a kérdést tettem fel) akkor be kell menni a kezelő orvoshoz és tőle kérni egy papírt, hogy egy betegszállító jöjjön ki az anyukához. Mi alapján javasolja, hogy kell vagy nem? Úgy tudom kötelező a heti megjelenés a vége felé és ahogy írtam más lehetőség nem nagyon van. Választott orvos nincs, mert egy vagyont kérnek és még akkor is csak akkor mennek be ha komplikáció lép fel vagy császározni kell :( a kórház a településhez a legközelebbi.
2013. febr. 24. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A javaslatot az orvos saját belátása szerint írja (dönti el) elsősorban orvosszakmai szempontok figyelembe vételével (szerintem épp elég indok az előrehaladott terhességed)! Neki kell kiadnia az utazási költségtérítéshez az igazolást is. Ha a lakóhelyed szerint illetékes ellátó intézménybe utalnak vizsgálatokra egyértelműen igénybe veheted a betegszállítást!
2013. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!