Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert nem talalok megfelelo...

Miert nem talalok megfelelo terapeutat?

Figyelt kérdés
Ugy erzem semmit nem nyujt a terapia, en beszelek es a terapeuta visszatukröz mindent, semmi emberi tanacs, vagy terelgetese a dialogusnak, arra gondoltam egyszerubb es olcsobb otthon a tukör elott monologizalni, tenyleg jolesne neha, ha valamit hozzaadna a mondottakhoz, vagy velemenyt nyilvanitana, nekem nagy szuksegem van feed backre, ugy erzem nem kapok SEMMIT, Svedorszagban elek es olyan szaraz szemelyiseguek a terapeutak, mi a velemenyetek?

#önismeret #terápia #hiabavalosag
2013. febr. 23. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jelezni kellene, hogy visszajelzést vársz. A terepauta nem fogja megmondani mit kell tenned, mi a helyes út, mert ezt csak a kliens tudhatja a saját életével kapcsolatosan, Neked kell majd megtalálnod a helyes utat. Mindehhez viszont először felszínre kell kerülnie az elfojtott, nem tudatos érzéseknek, ki kell azokat mondani...ez pedig nem kevés idővel és lelki fájdalommal jár általában...A terepauta biztosan tudni fogja majd, hogy mikor jön el az ideje annak, hogy rávezető kérdéseket tegyen föl...Türelem...:)
2013. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a valaszt, en tudom h a terapeuta nem mondhatja meg, hogy mit tegyek, de nekem folyamatos visszajelzesre van szuksegem, mint egy futballkommentator kene viselkedjen aterapeuta, mert ugy erzem, hogy nem kapok semmit tole es uressegerzes es duh kavarog bennem amikor kijövök, mintha interju volna, rettenetes
2013. febr. 23. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Adj időt önmagadnak, és légy türelmes...az idő meghozza a gyógyulást - a dühöt lehet, hogy nem a terápia miatt érzed, hanem a feltörő érzéseid váltják ki Belőled (saját tapasztalat)! A lelket nem olyan egyszerű gyógyítani mint egy testi betegséget...

A visszajelzés hiányát pedig nyugodtan beszéld meg a terepautával, hisz egy ilyen terápia a kölcsönös bizalmon kell, hogy alapuljon!

2013. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!