Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség az agyi embólia...

Mi a különbség az agyi embólia és az agyvérzés között?

Figyelt kérdés
És van-e valami különbség a várható gyógyulási kilátásokat illetően a kettő között?

#agyvérzés #agyi embólia
2013. febr. 27. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
az embóliánál "eltömődik+ a vér ér, az agyvérzésnél meg felszakad...
2013. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, így "technikailag" már értem a különbséget. És másképp gyógyul a beteg, ha agyvérzése volt, és másképp ha embóliája? Mert jelen esetben a rokonomnak agyi embóliája van, és fél keze nem mozog. Várható hogy ez a későbbiekben javulni fog?
2013. febr. 27. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az az elkövetkező pár naptól függ, különbség nincs. Amilyen irányba mozdul a folyamat az elkövetkező pár napban, olyan irányú folyamat várható. Ezt senki nem tudja megjósolni, és nincs rá befolyás. Kivétel ez alól, ha a tünetek jelentkezését követően 3 órán belül kórházba kerül, és CT-n embolia igazolódik, akkor ha nem áll fenn kizáró tényező, meg lehet próbálni a rögöt feloldani.

Jobbulást!

2013. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok orvos, de ilyen esetben már szerintem nincs rá sok esély, viszont az agy, képes a nemműködőek helyett új területeket beizzítani azonos probléma kezelésére, de ez persze nem feltétlenül történik meg.
2013. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, így sokkal jobb, hogy tudjuk, mire számíthatunk...
2013. márc. 2. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!