Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi hálapénzt illik adni...

Mennyi hálapénzt illik adni egy fogorvosnak?

Figyelt kérdés

A 4 éves kisfiamnak fáj a foga, sajnos a környékünkön nincs gyermekfogászat, viszont ajánlottak egy fogorvost, aki TB alapon ellátná. (nincs magánrendelője az orvosnak)

Egy ilyen helyzetben mennyit adjak neki? Ki mennyit adna hasonló helyzetben? (Hozzá teszem, mi is fizetésből élünk, tehát nem tudok túl sokat rá szánni)



2013. márc. 4. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogorvosnak hálapénzt? :O
2013. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van neki fizetése, és ez a dolga

nem kell hálapénzt adni egy tömésért-.- a TB pont erre van, hogy ne kelljen fizetni érte.. pontosabban helyetted kifizetik.. illetve az általad adózott pénzből na:D

szóval nem kell hálapénz!

és a vizitdíj hülyeség volt... persze..

2013. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem vagyok köteles fizetni, és ha nem a gyerekről lenne szó akkor nem is foglalkoztatna ez a dolog. Csak fogalmam sincs hogy ilyen helyzetben szoktak-e adni. Szerencsére még nincs túl nagy tapasztalatom ezen a téren.
2013. márc. 4. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:

tb alapon ellátja de ha olyan úgyis fizetsz mindenért...hálapénz pff...az ilyenekn teszik tönkre az országot..


jön a nyugdíj borravaló,bekerül a kórházba hálapénz...


ezen az alapon ha felszállsz a buszra hálapénz...a boltban a kiszolgáló borravaló,pénztáros borra való stb

2013. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is ellenzem, azért mert feltettem egy ilyen kérdést, még nem kell támadni. Valószínűleg azért kérdeztem meg mert nem szoktam ilyesmit csinálni. Egyébként én sem tartom jó dolognak, csak sajnos az emberek már annyira hozzá szoktatták az orvosokat, hogy nincs más választásom. Vagy fizetek, vagy nem látja el megfelelően legközelebb a gyerekemet.

Egyébként a férjem erre mindig csak azt mondja, hogy ha ő fogadna el pénzt, akkor a kezén rögtön kattanna a bilincs. Mert az ő esetében ezt nem hálapénznek hanem korrupciónak nevezik. Ezzel a kijelentésével nyomatékosította bennem, hogy nem fizetünk ha nem muszáj. Én már olyat is hallottam, hogy a háziorvosnak adnak pénzt pl vérvételért. Na ezt már én is túlzásnak tartom, de ha a gyerekemről van szó akkor másképp értékelek dolgokat, és ezzel szerintem csak én vagyok így.

2013. márc. 4. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
hát.. ha nem látja el megfelelően a gyereket, akkor visszaviszed addig, amíg el nem látja rendesen
2013. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyermekfogászaton dolgozom (körzetisben) és tényleg nem illik hálapénzt adni fogorvosnak. Teljesen mindegy hogy a gyerekedért csinálod vagy sem, a gyereknek ilyenkor úgy sem az a fontos hogy mennyit költesz rá, hanem hogy ott vagy mellette és fogod a kezét. Azt a pénzt költsd inkább arra hogy a jól sikerült kezelés után választhat magának valamit (mondjuk fogkrémet a csoki helyett :D) vagy elmentek moziba...

Egyébként az orvoshiány miatt sok olyan hely van ahol nincs külön gyermekkörzet. Ilyenkor a felnőtt körzetnek a kötelessége a gyerekek ellátása, szóval az neki semmi pluszt nem jelent hogy most a páciense 4 éves.

2015. márc. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagy 0-t érdemel
2021. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem inkább itt az a kérdés, hogy miért akarsz adni? Egyébként meg nem lehet, mert tiltott, meg most miért megy az embert TB-s fogászatra, hogy úgyis fizet?
2022. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!