Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség izomhúzódás-izo...

Mi a különbség izomhúzódás-izomrándulás, és ízületi gyulladás között?

Figyelt kérdés
Nekem a bal vállam fáj nagyon már egy hete, és fájdalommal tudom felemelni a bal kezemet, kenegetem indometacinos kenőcsel, de nem akar enyhülni a fájdalom, mozgatni bírom rendesen, de néha meg torpan a mozdulat a fájdalom miatt! Nem tudom el dönteni hogy ízületi gyulladás, vagy csak rándulás! Egyébként 24 éves vagyok, és már egy éve nem végzem fizikai munkát, sem sportot!

2013. márc. 4. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A rándulás egy rossz mozdulat kövekezménye, míg a gyulladás a szervezetben zajló folyamat. Két különböző dolog. Első jobban gyógyul, többnyire maradék nélkül. Utóbbi pedig visszatérhet, mert egy elnyúló, kóros folyamat. Menj orvoshoz.
2013. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a gyulladás tünetei: dagadt, vörös, fáj, meleg

bár mondjuk a dagadás és a pirosság ízület esetében nem biztos, hogy feltűnik

tegyél rá hidegborogatást, hátha jobb lesz

ha nem végeztél fizikai munkát, akkor a húzódás vagy rándulás nem valószínű.. logikusan:D akkor azt tudnád, mert ahogy megrántódik, fáj egyből, szóval tudnád kötni valamihez, nem csakúgy spontán


szóval hűtsd, jegeld és ha egy héten belül nem szűnik, akkor menj el dokihoz!

krémből most nem jut eszembe semmi, ami jó lenne rá, de a lényeg, hogy hűtse, ne melegítse mint valami izomlazító

2013. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!