Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ventolin spray-t írt fel...

Bósznya kérdése:

Ventolin spray-t írt fel nekem az orvos napi 2x2 puffot. Ez normális vagy inkább ne így használjam?

Figyelt kérdés

Lázzal mentem ma dokihoz, meghallgatta a tüdőt is rutinból. Akkor azt mondta nagyon sok lerakódás van benne szörcsög sípol stb és már rég köhögnöm kellene, bár nem köhögök. (Egyébként 13 hónapja tünetmentes asztmás vagyok)

Írt még mellé antibiotikumot is amit féles spray-el együtt bevenni mert múltkor is légcső penészedést okozott. Mit tegyek szerintetek?



2013. márc. 6. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Használd nyugodtan! A Ventolin segíti a hörgők munkáját, ezáltal könnyebb a légzés, a váladék felköhögése,így kevesebb az esélye a tüdőgyulladás kialakulásának.
2013. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Ventolin egy nagyon jó hörgőtágító. Amikor használod, akkor nagyobb erővel tudod kiköhögni a váladékot a tüdődből. Szerintem ameddig nem szakad fel rendesen a váladék (2-3 nap) addig használd nyugodtan, utána elhagyhatod.
2013. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor megnyugodtam és úgy szedem ahogy a doki írta :)
2013. márc. 6. 17:41
 4/5 anonim válasza:
Érdekes? Nekem kb. 10 éve még azt mondta a pulmanológus, hogy egy nap 3 szor többnél ne használjam! Mellesleg nem tudom, hogy hol végzett az orvos, de talán egy köptetőt kellett volna felírni, mert ezt leginkább olyan emberek használják, akik már levegőt sem kapnak az asztma, vagy más rohamaik miatt, és ettől megkönnyebbűlnek.
2014. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4.! Az orvosa nagyon jó helyen végzett! Ma már gyakran írják ilyen esetekben is a Ventolint. A káros mellékhatások csak hosszú hetek,hónapok alatt történő kezelés után alakulnak ki.
2014. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!