Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális, hogy gyökérkezelé...

Az normális, hogy gyökérkezelés során a tűt rengetegszer beleszúrja az ínyembe az orvos?

Figyelt kérdés
A csatornák tisztításakor a reszelős tűjét ahogyan mozgatja, rengetegszer kap egy szúrást az ínyem. Nem tudom, hogy ennek így kell-e lennie, ugyanis az orvos sokszor felteszi a kérdést, hogy "szúrtam?". Mindez engem egyáltalán nem érdekelne, ha nem fájna minden egyes szúrás, mintha disznóölőkést vágnának a számba és nem vérezne az ínyem (amin egyébként maga az orvos is meglepődik általában), de mivel mindkettő megtörténik, így nem tud hidegen hagyni, főleg akkor nem, amikor fiú létemre ha akarom, ha nem, a könny kimarja az egyik szememet meg a fél arcomat a kezelés végére.
2013. febr. 11. 02:45
 1/8 anonim ***** válasza:
hat hogy? a fog mellett? vagy mar mikor teljesen lenn jar a fog aljan es azon keresztul? mert utobbi volt mar nekem is, elobbi nem. amugy nem kene erzestelenitot kerned ha faj???
2013. febr. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fog alján. Egyébként erre adhat érzéstelenítőt?
2013. febr. 11. 15:08
 3/8 anonim válasza:

nekem előző héten fejezte be a kezelést. a "reszelgetés" nem okoz fájdalmat inkább az amikor felszúrja a tűt a gyökér végébe, hogy megnézze hány millis a csatorna.

nem adott amúgy érzéstelenítőt?:-O nekem a nélkül hozzá sem kezd semmihez

2013. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja johogy szoktak ra erzesteleitot adni. Nekem se kezdte el anelkul de hat ha faj akkor szolni kell hogy adjon. Amugy az normalis ha az aljan beleszur. Legalabb tudod hogy tenyleg jol kipucolta tovig es nem hagyott benne ideget. De szurit kerj legkozelebb ha faj.
2013. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen orvos ez, hogy azt sem magyarázza el, miért csinálja? Ez normális, mert így tudja megállapítani, hogy meddig ér a fog gyökere, mivel pontosan addig kell neki betömni. A túltömés is káros, és az is, ha nem tömik végig. Te jelzed neki a fájdalomérzettel, hogy hol a fogad vége és sajnos ott már tényleg nagyon fáj, amikor tisztogatja, nem kellemes. Nekem sajnos most cseréltek gyökértömést 4 fogamban, mert a régi doki nem tömte őket végig és ciszta lett rajtuk.
2013. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát megkésve, de köszi a válaszokat! Mondjuk én a fájdalomérzetemmel nem jelzek semmit, mert én halottakat megszégyenítő csendben ülök, legfeljebb a háromszoros sebességű légzésemmel és az egyik szememből ömlő könnyekkel mutatom ki, hogy ha wellness üdülésre akarok jönni, akkor találok ennél jobb helyet.:)
2013. febr. 21. 23:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma is voltam, és most nem bírtam ki, muszáj volt kérnem érzéstelenítést. Ő is látta, hogy a jobb szememből folyik a könny, és megsajnált alapjáraton is - na meg, azt hitte, hogy sírok... ennyit a büszkeségemről és a becsületemről. :)
2013. febr. 22. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ettől mindenkinek potyog a könnye, nekem is. :) Nekem is, sőt a múltkor a doki is bavallotta, hogy ő is sírt már az érzéstelenítő injekciótól. Jobbulást, reméljük a legjobbakat.
2013. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!