Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tud (fog) az orvos majd adni...

Tud (fog) az orvos majd adni hétfőn táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Ma reggelre begyulladt a mandulám. De ugye ma március 15-én semmi orvos nincs, ügyeletre meg nem tudok elmenni, mert messze lakom tőle. A lényeg az, hogy hétvégén be kellene mennem gyakorlatra (pótolni), de betegen nem tudok, és nem is lehet bemenni ugye (élelmiszerekkel nem lehet betegen dolgozni).

És az lenne a kérdésem, hogy ha hétfőn elmegyek a háziorvosomhoz, akkor ő tud-e majd adni szombatra-vasárnapra-hétfőre igazolást, illetve táppénzes papírt? Visszamenőlegesen hány napig tudnak adni?

Na meg, ha jobban leszek addigra, akkor hogyan bizonyítom be, hogy beteg voltam? Vagy ez nem lényeg?


Előre is köszönöm!! :)



2013. márc. 15. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tud adni, még előző munkanaptól is (esetedben 14. csütörtöktől)

Ha addigra jól leszel, az orvoson múlik, hogy elhiszi-e, hogy beteg voltál és ad-e igazolást.

A mi orvosunk pl gyereknek nem ad igazolást visszamenőlegesen 1 napra sem(csak nem akart iskolába menni indokkal), táppénzes papírt pedig a kedvétől függően.

A szomszéd község orvosa viszont igazolást több napra visszamenőleg is ad.

2013. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

értem :)


a mi háziorvosunk nagyon jó fej, kedves általában, nem volt még rá panasz

remélem is hogy fog adni :)

2013. márc. 15. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!