Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelesek nyugtatót adni?

Kötelesek nyugtatót adni?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek gyomortükrözésre, és elég változó, hol adnak nyugtatót, és hol nem. Nekem csak lidocain spray-t ígértek, de félek, hogy azzal csszhetem.

Valaki az oldalon írta, hogy elvileg kötelesek nyugtatót adni, ha kérek. Ez igaz? Ha igen, tudtok mutatni valamit, amire hivatkozhatok?



2013. márc. 21. 21:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam ott nem adtak. Szerintem jobb ha magad gondoskodsz a nyugtatóról. Vegyél Valeriána drazsét a patikában. Egyébként meg nem kell félni, mert befújják a sprét a torkodba és az ég világon semmit nem fogsz érezni. Az egész művelet kb 2 perc.
2013. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet előtte enni/inni.
2013. márc. 21. 21:39
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek adni nyugtatót, és nem is adnak. Befújnak Lidocaint, de az szinte semmit nem ér. Fájni nem fáj, csak végig öklendezel......
2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak gyomortükrözést és vettem be előtte 1 0,25-ös frontint. Nekem megengedték. Az addigra felszívódik mire sorra kerül valaki. Nem öklendeztem egyáltalán, mert befújtak Lidokaint a torkomba és le is kellett nyelnem.
2013. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 lasaguilas válasza:

Szia!

Tegnap voltam gyomortükrözésen és én kaptam egy kis nyugtató-injekciót.1 perc alatt jött a hatása és még lidocaint sem kellett fújni,mert mosolyogva engedelmeskedtem a dokinak.5 perc volt a vizsgálat és csak a cső kihúzására emlékszem,hogy kellemetlen volt.Szóval,szerintem kérj nyugtatót!

2013. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Kérni mindenképpen kérek, csak félek, hogy baromira nem fogja őket érdekelni.
2013. márc. 23. 23:54
 7/20 A kérdező kommentje:

Na, túl vagyok rajta. Nyugtatót nem kaptam, mert azt mondták, összeszorulna tőle a nyelőcsövem, és nehezebb lenne ledugni az endoszkópot.

A lidocain egy perc alatt elzsibbasztotta a torkom, és nagyon rendesek voltak velem. Azt mondták, nyeljek, mintha egy nagy tablettát próbálnék lenyelni. Ezzel félig lejutott az endoszkóp, a többit már ők tolták. Ez elég kellemetlen volt, de csak arra figyeltem, hogy nyugodtan vegyem a levegőt, és így minden rendben volt. Nálam szövetmintát is vettek, de abból semmit sem éreztem, inkább jópofa volt, mert éreztem, hogy "lötyög a gyomrom".

Azt mondták, lehetőség szerint ne nyeljek, egy idő után jött egy reflex, nem tudtam visszatartani, de nem okozott semmi gondot. Mikor húzzák ki, elég kellemetlen, de jó érzés, mert tudod, hogy hamarosan kint lesz.


Remélem, ezzel biztatom azokat, akik hozzám hasonlóan be vannak/lesznek tojva. Orvoson is múlik, de ha nyugodtan veszed a levegőt, és csinálod, amit mondanak, abszolút kibírható, nem fájdalmas, és nálam még öklendezés sem volt.

2013. márc. 25. 15:50
 8/20 anonim ***** válasza:
Én az első és a 13:48-as vagyok! Na ugye, hogy igazam volt és nem vészes az egész. Nagyon örülök, hogy túl vagy rajta. Jó egészséget kívánok neked!
2013. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, viszont kívánom. :)
2013. márc. 26. 00:28
 10/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Van még itt vki? Én holnap megyek és én is be vagyok... De nagyon.

2 kérdésem lenne:

1.Hogy tolják le azt a csövet? Tubust tesznek a számba? Vagy csak a csövet magát?

2.milyen vastag az a cső?

Írjatok!!!

Ja és mi van, ha lent van a cső és rámjön a hányás? Úgy még hányni sem tudok! És ha megfulladok???

Nyugtassatok meg, de gyorsan! :-) Félek.

2013. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!