Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki szed IMURAN gyógyszert?...

Ki szed IMURAN gyógyszert? Légy szíves, írja le a tapasztalatait!

Figyelt kérdés

Már lassan 4 éve szedem. Devic-betegséget állapítottak meg.

Mellékhatása a gyógyszernek még nem mutatkozott nálam. Viszont egy komoly gyógyszerről van szó, nem véletlen a rendszer laborvizsgálat. Meddig szedhető a gyógyszer, a szervezet meddig bírja az adagolást?

Akinek van tapasztalata az Imurannal kapcsolatban, örömmel venném, ha megosztaná.


L/20



2013. márc. 24. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én szedtem immurant, de nem bírtam.Nem az első volt ami gondot okozott, előtte trexánt szedtem, de volt már Arava is, most Sandimmun neoralt szedek, ami lényegében ugyanaz mint az immuran. Ugyanolyan elkeserítő mellékhatásokkal. Nekem pl zsibbad a kezem 3hete, hogy eze ttől van e vagy mástól, nem tudom, de írja tüneteknél. Ezenkívűl fényérzékenység, de ez a betegség miatt is.
2013. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Milyen tünetekben jelentkezett, hogy nem bírja a szervezeted az imurant? Köszi a választ! ((:

Milyen betegségre szeded a gyógyszert?

2013. ápr. 15. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem többek között szisztémás lupusz erytematosuszom van (SLE), meg Raynaud szindróma, és artitis. Gyenge voltam az immurantólm rossz volt a közérzetem, ilyesmi, már annyira nem emlékszem pontosan mert rég volt, és azóta egy csomó mást is próbáltam. Ha nem jó neked sem akkor beszéld meg az orvosoddal, biztos talál valami mást!

De most olvasom hogy már 4éve szeded, az elég sok, de ha bevállt akkor maradj annál, mert elég stresszes átállni egy másikra. Egyébként ezeknek mind hasonló a hatása.Ugyebár immunrendszer gyengítők, hajlamosítanak a fertőzésre, megbetegedésre, izomsorvadás, izületi gyulladás... stb stb. Csupa jó dolog. Nekem az izmam változtak rossz irányba.kattog mindenem, pedig előtte max a nyakam ropogott.Meg minden ritkánhazsnált mozdulat, másnap izomlázzal jár.

2013. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 6 éve szedem, először medrol mellett, majd azt elhagyva, mostmár 2 éve csak az imurant. Eddig semmi problémát nem okozott. Ami mellékhatások megjelentek, azok nagyrészt még a szteroidnak köszönhetőek: hízás, hajhullás, elvékonyodott bőr, pattanások. Ezek mindegyike javult valamennyit a medrol elhagyásával.

2013. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves előző! Én is ugyanígy kezdtem, hasonló tünetekkel. Most már csak az immurán van és nem észlelek mellékhatásokat. Viszont félek, hogy hosszútávon bizony nem tesz jó a májnak..
2013. júl. 14. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen egyértelmű, hogy hosszú távon nem tesz jót a májnak, de azt hiszem nincs más választásunk, mint a kisebbik rosszat választani. Ami jelen esetben az Imuran.
2013. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bagazsiba válasza:

Neuromielitis betegségben szenvedek 2016 áprilisban állapították meg. Medrolt és más gyógyszereket szedek.

Imurant 2016.nyarán kezdtem el szedni a gyógyszerek mellett és szeptembere 175 mg/nap jutottam, amikor kiderült, hogy a Serum GGT 1229-re emelkedett. Imuran elhagyását követően hetente felére csökkent az érték. 2017.február 20.-án újabb kisérlet következett az Imuránnal és 75 mg/napot követően a Serum GGT 500 fölé emelkedett.Került-e valaki hasonló helyzetbe,mi a megoldás? Örömmel venném a választ.

2017. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!