Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki IR-es el tudná nekem...

Aki IR-es el tudná nekem mondani a tapasztalatait? Mit mondott az orvos? Gyógyszert szedsz-e? Hogy küzdüd le?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem teherbeesés függő, azért írok ide mert az egészség rovatban sok a hozzá nem értő válaszoló.

20 voltam, mikor kiderült, h IR-em van, de akkor már évek óta rendetlen volt a mensim (egyik orvos sem gyanakodott IR-re, hiába csináltak több vértesztet). Amikor kiderült, akkor is lerendeztek annyival, h fél év múlva jöjjön vissza -10kilóval. Ja, mert ez olyan könnyű. Évekig szenvedtem a túlsúlytól és falási rohamoktól. Most nem Mo-on élek és nemrég kiderült, h a májammal is baj van és még menthető a dolog a diétával. Január óta leadtam egy csomót, de mindig visszaesem a kajálással (szerencsére csak 3 kilót híztam vissza egyik hónapban). Betartom a tápanyagmennyiségek napi adagját, eszem olyan dolgokat is, maiben van szénhidrát, de megfelelő mennyiséget. De kb 1 hónapig bírom a diétát, utána iszonyatos falásirohamaim vannak. Próbálom megállni, 1-2 napig sikerül, aztán megint borul a dolog.

Az IR nekem táplálkozási és nem összekötött PCO-val.

Kérlek, akinek fogalma sincs az IR-ről ne írjon olyanokat, h önmegtartóztatás stb. Így is erőmön felül teljesítek.


2011. júl. 18. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálam is megállapították az IR-t 2009 augusztusába.Diétára fogtak,amit én azóta is be tartok.Nekem is nagyon nehéz volt az elején,amíg nem tudtam helyesen enni,mindig éhes voltam.De kb a 3. hónapra belejöttem,és már nem is akarom abbahagyni.Az első 3 hónapba leadtam 20 kilót,amire az orvosom leszidott hogy túl vékony lettem,és előírtak 4-5 kiló hízást,természetesen a diéta betartása mellett.Több mint fél év alatt nagy nehezen felszedtem néhány kilót és azóta tartom is.Én babát szeretnék és ez nekem elég nagy motivációt adott ahhoz hogy be tudjam tartani a diétát.
2011. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!