Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Együttesen mire utalhatnak,...

Együttesen mire utalhatnak, és egyenként mit jelentenek ezek a vérvételi eredmények?

Figyelt kérdés

25 éves férfi, rendszeres véradó vagyok (nemrég volt meg a 33-ik alkalom). A véradás alkalmával a főorvos azt tanácsolta, hogy a MAGAS (véradási határérték közeli) vércukor szintemet vizsgáltassam ki. Miután én nem vagyok orvos, jobbnak látok ilyen kérdésekben nem vitatkozni. A háziorvosomnál (aki véleményem szerint mintaorvos) készült egy gyorsteszt 5.5-ös eredménnyel. A rendes kivizsgálás érdekében készítettünk egy vérképet is, amiben ő nem talált kivetni valót (bár megjegyezte, hogy néhány eredményem azért kapott jelölést). Bízom benne, hogy tudja mit csinál, így a kérdésem csupán a kíváncsiságom kielégítésére szolgál.


Íme a vérvizsgálat csillaggal megjelölt, határértéken kívüli értékei (sorrendben: megnevezés, mért érték, normál érték):


Glukóz; 2.9 mmol/l; 3.4-6.1;

NEUT; 46.4%; 50-70;

MONO; 10.2%; 2-8;

EO; 4.4%; 2-4;

Eozinofil abszolut; 0.41 G/l; 0.030-0.060;


A fenti kérdésekre keresem a választ. Ha válaszoltok, kérlek írjátok meg, ha van releváns orvosi végzettségetek.


Minden választ előre is köszönök:

egy nem-beteg



2013. márc. 29. 15:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni (de talán nyilvánvaló is), hogy a fent említett értékeken kívül minden másom határértéken belül található.
2013. márc. 29. 15:14
 2/7 anonim ***** válasza:

A vérvétel éhgyomri?

Ha igen akkor a vércukor vagyis glukoz alacsony

2013. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reggel hétkor készült, se reggeli, se kávé.
2013. márc. 29. 20:46
 4/7 anonim válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani,de szerintem nem ártana csináltatnod egy terheléses cukor és inzulin szint vizsgálatot.

A cukrod alacsony éhgyomorra 2,9...lehet túltermelődik benned az inzulin.

Nekem is ez van (inzulin rezisztencia)

Ráadásul most immunológiára is megyek nekem 3 másmilyen érték magas.

Azért mindenképp nézzen rá valaki ezekre a labor eredményekre vagy ismételjétek meg pár hét/hónap múlva.

Valamint remélem hogy nem vagy beteg:)

Én is remélem hogy én sem vagyok:)


Egy 28éves 1 orvos véleményében sosem bízó Nő:D

2013. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igenám... csakhogy az a furcsa, hogy a véradós főorvos pont azért küldött vérvételre, mert ott, akkor magas volt a cukrom.
2013. ápr. 2. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért kéne kivizsgálni. Kell az a terheléses vizsgálat hidd el. Egyébként az 5,5 nem magas éppen,ohgy jó. 6,1 felett beszélünk magas vércukorról.
2013. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2,9 mmol/l cukor éhgyomorra nagyon alacsony!

Túl sok inzulin termelődik (évek múlva kimerülhet, korai cukorbetegség jele!), vagy kezdődő inzulin-rezisztencia, végére kellene járni...


ahogy az előző mondta, 5.5 cukor nem magas hanem tökéletes... (amennyiben kb. mindig ennyi lenne éhgyomorra, és nem ingadozna magasabbra vagy jóval alacsonyabbra...)

2013. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!