Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Helyi érzéstelenítésnél...

Helyi érzéstelenítésnél teljesen magánál van az ember, mi lesz, ha bepánikolok?

Figyelt kérdés

Artroszkópiás térdműtétem lesz, a porcommal van egy kis probléma. Az orvos azt mondta, ez rövid rutinműtét lesz, kb. 15-20 perc, és csak helyi érzéstelenítést vagy epiduális (gerinc) érzéstelenítést fognak alkalmazni.

Ennek részben örülök, mert nem szerettem volna altatást, viszont félek attól a helyzettől, hogy ott fekszem, nyúlkálnak a térdemben és én nem tehetek ellene semmit. Mindig utáltam a vért, a tűket, a kórházakat - nem tudom elképzelni, hogy teljesen tiszta tudattal "megélek" egy ilyen műtétet, még akkor is, ha az csak 15 perc. Meg az is zavar, hogy elvileg műtéthez meztelenre vetkőztetnek. Igaz, hogy raknak rám lepedőt, de fura lesz úgy feküdni ott meztelenül, hogy körülöttem több férfi...

Amúgy is félek, hogy bepánikolok, elbőgőm magam, ilyesmi...


Nem lehet valami nyugtatást, bódítást kérni ilyenkor?? Valakinek tapasztalat?


23/L


2013. ápr. 1. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Letakarva, teljesen, csak a térd látszik. Én pont fordítva voltam: nem tudtam elképzelni, hogy ne legyek tudatomnál, mikor matatnak rajtam: és lokálérzéstelenítésben kértem -a több mint 1 órás műtétet. Így volt, és így volt jó. Se pánik, se bőgés - bízzál az orvosban, meggyógyít,figyelj az egészre, érdekes. Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De lehet kérni,van kábitó,nyugtató injekció beadása is .
2013. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy katétert is fognak feltenni.
2013. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogyis, előző, előtte 10 órával nincs evés-ivás!
2013. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kapsz is nyugtatót, senkinek sem hiányzik, hogy bepánikolj, nekem adtak mandulaműtéthez is.
2013. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!