Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy ember élete függ tőlem és...

Egy ember élete függ tőlem és mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Testvérem alkoholizál és nagyon el lustult. Jó ember, de sajnos keményen iszik. Első sorban beszélni szeretnék vele, de mem tudom hol kezdjem el. A probléára rá vílágítok neki józanul is mondom, de olyan, mit ha falnak beszélnék. Tudomást szereztem róla olyan dolgokról, mely alapot is adhatna erre az ivászatra. A második kérdéem, hogy kihez fordulhatnék ezzel, mert ha szóvá tenném félnék, hogy megharagudna, de mikor iszik felém dobálja a sértő megjegyzéseit is. Most szeretném meg gyógyíitani, de nem tudom kihez forduljak.

2013. febr. 26. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak hozzá fordulhatsz, csak az használ, ha ő határozza el, hogy le akar szokni, mivel ma már nincs kényszergyógykezelés, ezért ha ő nem egyezik bele, akkor te nem tehetsz semmit. Másrészről, az alkohol elhagyásához nagyon nagy akaraterő és kitartás kell. Ha ez hiányzik belőle, akkor nincs az az orvos vagy gyógyszer, ami meggyógyíthatja.
2013. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez is igaz, de már beszéltem vele és mindig kitérő válasz mosoly és tagadással ad rá választ. Olyan cimborái van, hogy egy értelmes ember rá nézne is elhányná magát, de nem hogy még tőle várjon segítséget. Szóval meg vannak a ivó cimborái és a törzs helye. Le pusztult kocsma és nem szeretek el menni vele se hova, mert tuti a pia az első. Hiába mondom válasz ne mondjam meg neki a tutit. A szomszéd baszogat ezzel, hogy beszéljek vele rendesen és kérjek orvosi segítséget. Amit írtál az tiszta sor, de hát ha van valami kis hajszál kis segítsége, mert nem rossz ember.
2013. febr. 26. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de én apámmal 10 évig csináltam azt, amit most te leírtál és nála semmi nem használt. Az sem, amikor az orvosok elmondták neki, hogy ha nem hagyja abba az ivást, akkor néhány éven belül meghal. Ez meg is történt 2 éve. Sajnos nem tudok jó tanácsot adni.
2013. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van a környéketeken Kékkereszt, vagy AA csoport, őket keresd meg. A leszokottak a legjobb leszoktatók. Sok erőt és kitartást Nektek!
2013. febr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Hát Apámmal én is végig csináltam, de Ő le tudott szokni az italról. Ő sokkal jobban ivott, mint most az édes fia. Apám jelenleg soha semmi jót nem adott nekünk és lehetséges, hogy ezért is iszik a testvérem. Ő majdnem meg is nősült. Apám alkoholizmusa és a dohányzása miatt egyik lába levágták a másik is oda érett már. Mégis a sors fintora ez számomra. Az amit ajánlottál akkor ki probálom, de akkor is a testvérem is kell ehhez.
2013. febr. 27. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!