Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogadnak -e betegeket beutaló...

Fogadnak -e betegeket beutaló nélkül olyan kórházak, akik nem a körzethez tartoznak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy az új szabályozás szerint, ami egy-két éve lépett életbe (de lehet hogy több), ha valakinek orvosi ellátásra lenne szüksége (pl fogorvos,urológiai szakrendelés,sebészet), fogadják -e a beteget, úgy, hogy az illető nem abban a megyében él, és nem abba a korházba megy, amelyik körzetében lenne a korház (pl Veszprém megyében él, de Csongrád megyei városban lévő korházba kell elmennie, mert ott van pár napot vagy hetet, és nem tud elmenni a körzetében lévő korházba). Vagy maximum csak beutalóval lehet?

2013. ápr. 2. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
hát a nem beutaló köteles rendeléseken elvileg fogadnak. Tehát ha mondjuk elmész a fogorvoshoz hogy megőrülsz annyira fáj a fogad akkor valószínüleg elfog látni, de én úgy tudom hogy csak az ügyeleti körbe tartozó dolgokat csinálja meg- tehát fogkövet nem fog neked leszedni. Nyilván ha éjszaka szívrohamot kap valaki és nem otthon van, akkor sem fognak vele átautózni a fél városon. Viszont a beutaló köteles rendelésekkel nem tudom hogy hogy van ez, de szerintem ott nem fogadnak, ha nem oda tartozol
2013. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már voltam körzeten kívül többször beutalóköteles rendelésen. telefonon minden esetben egyeztettem. Fogadtak, elláttak térítésmentesen.(csontritkulás vizsgálat, nyaki uh.,ideggyógyászat) Állítólag nem minden megyei kórház fogad körzeten kívülieket. Telefonon érdeklődj. Fogászatot pedig minden esetben körzeten kívül, csak pénzért vállaltak.
2013. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akut panasszal biztos, hogy ellátnak minden szakterületen.

Egyébként pedig az intézménytől függ.

2013. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, közben megérdeklődtem a kórházat, és sajnos beutaló nélkül nem fogadnak.
2013. ápr. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!