Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérzés vérvétel után normális?

Vérzés vérvétel után normális?

Figyelt kérdés
Reggel 9-kor vettek tőlem vért, szorítottam utána 10 percig, utána elindultam, de útközben észrevettem, hogy a a vérvétel helyénél ragad és mintha nedves lenne a ruhám. Megnéztem, tiszta vér volt az egész kezem és a ruhám is. Utána szorítottam még 5 percig, majd rászorítottam egy vattapamacsot, és leragasztottam ragtapasszal. Most vettem le, fél 12-kor, de még mindig szivárog egy kis vér. Folyni nem folyik, de meglátszik, ha zsepivel megnyomom. Ez normális? Rengetegszer voltam már vérvételen, soha nem tapasztaltam hasonlót, 5 perc után már sosem vérzett. Bár most mintha más lenne a tű helye is, nagyobb a lyuk, és nem is lyuk, hanem egy picit hosszanti irányú valaminek tűnik. Az lehet, hogy a szúrás volt durvább, és azért nem áll el? Vagy valami véralvadási gond is lehet akár? Menjek ezzel orvoshoz? Vagy a holnapi eredményemben erre utaló jel is lesz?
2013. ápr. 3. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem normális.Ha a labor erre nem vonatkozott,szólj a dokinak.
2013. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elpattant a véne és azért vérzett ennyire. Más sebed gyógyul rendesen?
2013. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a holnapi eredményben a trombocita alacsony lesz, akkor az a magyarázhatja ezt.
2013. ápr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha protrombin eredményed alacsony lesz az is okozhatja.
2013. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Igaz, hogy nem mostani a kérdésed, de lehet, hogy még olvasod. Kiderült azóta valami? Egyébként ezt a kérdést, akár én is írhattam volna. A legutóbbi 3 vérvételemnél sokkal jobban véreztem, mint máskor. De mindhárom vérvétel különböző okból készült. Az elsőnél (immunológiai, csak 1-2 dolgot néztek) jártam úgy, hogy kicsit szorítottam, aztán elindultam. Nekem is feltűnt, hogy miért vizes a kardim (még jó, hogy fekete kardi volt rajtam), felhúztam az ujját, és csurom vér volt a karom. Tegnap is voltam laborban, utána is "bugyogott" a vérem, át is ázott a pamacs. Pedig soha nem volt ilyen problémám. Máskor kb fél percig szorítottam csak, és egyáltalán nem vérzett. Hétfőn megpróbálok elmenni a körzetihez, és megkérdezem, hogy ez mitől lehet, már csak azért is, mert jövő hét pénteken műtenek...
2013. jún. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem derült ki azóta sem, mitől volt, viszont kérdeztem a körzeti dokit, azt mondta, ne aggódjak, mert lehet, hogy sokáig vérzett, de nem vérzett be, nem volt véraláfutásos, stb. Amúgy a helye még mindig megvan, egy ilyen hosszúkás lila csík, szóval valószínű, hogy jobban megsértették, mint kellett volna. Az értékeim jók lettek. De két hét múlva megyek megint (egy hormont ellenőriznek állandóan), majd kiderül, akkor is lesz-e hasonló probléma. Remélem, nálad is csak valami hasonló ok játszott közre, és semmi komolyabb.
2013. jún. 12. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!