Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Körömbenövést vagy gombásodást...

Körömbenövést vagy gombásodást betadinnal kezelni?

Figyelt kérdés
A baj, hogy nemtudom eldönteni, hogy a lábujjamon a köröm nőtt-e be vagy hozzá társul-e gombásodás. Továbbá, hogy lehet-e itthon például betadinnal kezelni vagy mindenképp orvoshoz kell menni.

2013. ápr. 5. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A Betadin fertőtlenítő szer, a problémádat /egyiket se/ nem oldja meg.
2013. ápr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Betadine erős gombaölő(is),de a vastag körömlemezen nem tud áthatolni,úgyhogy olyan,mint a szenteltvíz,"ártani nem használ". Ha benőtt a körmöd azt hiába kenegeted bármivel nem lesz jobb-sebészeten tudják eltávolítani a benőtt részt.

Úgyhogy én elmennék orvoshoz a helyedben.

2013. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gabriell88 ***** válasza:
ha hozzáérsz fáj? vagy érzékeny? mert akkor benőtt a köröm, sárga a körömlemez, vágásnál nem észleltél a köröm alatt ságás szivacsszerű anyagot, amit ki lehet kapirgálni? van e szaga?
2013. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

körömbenövés gyulladt be nekem is életemben először. semmi népi praktika nem vált be. Már orvoshoz akartam menni, mert kifordult oldalt a körörömágyam, az hagyján, hogy milyen undi volt, de nagyon fájt.

pont hétvége jött ekkor olvastam egy újabb ötletet. mondom ezt még kipróbálom, hétvégén úgy sem tudok hova menni.

Betadin és tetran kenőcs.

Hétfőn már nem sántikáltam a munkacipőmben (magassarkú zárt cipő). 1 hét múlva elfelejtettem kb, hogy fájt a lábam.

Ha körömbenövés ez segíteni fog, ha gombás akkor nem. 2 napig próbáld ki, ha nem javul mindenképpen orvost javaslok (már remélem azóta meggyógyultál)

2013. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!