Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az a trafó egy orvosi...

Mi az a trafó egy orvosi kifejezésnél?

Figyelt kérdés
Lehet ,hogy nem jó szót írok ,mert félfüllel hallottam ezt,hogy velem ezt csinálták,nekem nem nagyon akarták a szemembe mondani ,hogy mi ez meg nekem ilyen is volt. Méhen kívüli terhességem volt és azzal műtöttek,csak én nehezen bírom az altatást meg a lélegeztető gépeket mivel kiskoromba is mandulaműtétnél is komplikációk voltak mivel kishíjján ott maradtam ,ebből gondolom ,hogy altatásra mivel akkor is altatás volt. Lehet hogy nem trafo de én így hallottam hogy engem trafosnak neveztek :-O de mi az ? újraélesztés vagy mi ??????

2013. ápr. 7. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Transfusió, vért kaptál.

Méhen kívüli terhességnél gyakran kell trafózni, mert a hasüregbe nagy mennyiségű vér kerül.

2013. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :-) Én csak értetlenkedve álltam mikor ezt kiejtették,hogy trafo ,mert nem sűrűn műtenek utoljára 19 éve 3 évesen azt hiszem,beteg sem sűrűn vagyok 3 évente ha sikerül egy náthába belefutnom,így nem nagyon vagyok tisztába az orvosi szavak hagzásába úgymond :-)) A vérről tudtam ,csak azt nem hogy ez az de mostmár ezzel is okosabb lettem :-) Még egyszer köszönöm a választ és hogy segítettél szőkeségemen :-))
2013. ápr. 7. 16:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként had kérdezzek rá hogy az is normális,hogy most kimaradt a múlthavi vérzésem???? Mert a petevezetéket eltávolították. Egyébként holnap lesz 4 hete hogy volt a műtétem..... Most egy havi meglesz,következő kimarad? Vagy a most következőnél már rendesen meglesz???
2013. ápr. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!