Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem tudom fizetni magam után...

Nem tudom fizetni magam után a Tb-t, de nem küldtek még felszólítást, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Miután végeztem a tanulmányaimmal, nem tudtam, hogy el kellene kezdeni fizetni magam után a TB-t. Később lett munkahelyem, pár hónapig tudtam ott dolgozni, majd ismét munkanélküli lettem. Nem tudtam miből fizetni a Tb-t, így magamtól sosem fizettem be. Később megint lett bejelentett munkám, igaz csak 3 hónapnyi. Ennek a munkának nemrég lett vége, szintén nem fizetem magam után a TB-t. Tudom, hogy felelőtlenség, de nem kérdezgettem sehol sem utána ennek, kb 5 éve van ez így, soha egy számlát vagy felszólítást sem küldtek ki. Taj kártyám van, háziorvosnál, körzeti orvosnál, ügyeleten se szóltak soha, hogy nem lenne rendezve. Nem értem, hogy akkor most van adósságom? Sok helyen olvastam, hogy van, aki ugyan ebben a cipőben jár és mikor igényelte a befizetést, csak onnantól kezdve volt adóssága, ha nem fizette...előtte nem kezdte el fizetni és nem is volt adóssága. Nem értem sajnos az egészet.Valaki tudna nekem tanácsot adni? Köszönöm
2013. ápr. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Iskola befejezése és munkaviszony megszűnése után is van egy türelmi idő, amikor már ugyan nem jársz iskolába vagy már nem dolgozol, de még érvényes a TB-d.

Egyébként ha nem tudod magad után fizetni, akkor menj be a területileg illetékes önkormányzathoz és igényeld, hogy szociális rászorultság miatt ne kelljen magad után fizetni. Ha az ehhez való feltételeknek megfelelsz, akkor nem kell magad után fizetni, de lesz ellátásod.

2013. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el a munkaügyi központba ők fizetik helyetted egy évig. Ha úgy jobb neked te is fizetheted kb6000ft/hó utána valahogy még meg lehet hosszabítani. Az elmaradottak miatt előbb-utóbb jelentkeznek majd, és kamatostul kell kifizetni lehet hogy jobban jársz ha te magad megkérdezed az adóhivatalnál és kérsz részletfizetést.
2013. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha regisztrálom magam a munkanélküli központba, akkor fizetik nekem?

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszoló-mik a feltételek, mi alapján döntik el, hogy rászoruló vagyok e

2013. ápr. 7. 20:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy hiába regisztrálnám be magam a munkanélküli központba, nem fogják helyettem fizetni.....azért reménykedem.
2013. ápr. 7. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megnéztem azt a csodás kérvényt, nagyon szegénynek kell ahhoz lenni. Bele kell írni hány négyzetméter a ház, hány kocsi van, hányan éltek egy háztartásban, kinek mennyi a fizetése...
2013. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Nem a munkanélküli fizeti utánad.

Regisztrált munkanélkülinek kell hozzá lenni, de az önkormányzatnál kell elintézni. Nekik kell egy igazolás arról, hogy mi alapján kéred a szociális rászorultságot. Ha te az alapján kéred, hogy munkanélküli vagy és ezért nincs jövedelmed, akkor a munkanélküliből kért igazolást kell csatolni a szociális kérelemhez, amit az önkormányzatnál adsz be.

Egyébként ha nincs házastárs, mivel a házastárs jövedelme is beleszámít az elbírálásba, hanem egyedül vagy, akkor a te havi bevételed alapján számolják az 1 főre jutó jövedelmet. Azt hiszem ez a határ 28500 Ft, de nem biztos, mert mindig vannak módosítások. Szóval ha ezt az összeget nem haladja meg az 1 főre jutó jövedelem a háztartáson belül, akkor ez alapján átmegy a kérelem.

De egy vagyonnyilatkozatot is ki kell tölteni, ahová ingatlant, járművet, üdülőt, stb. be kell írni. De ha valakinek van egy átlagos háza, átlagos autója, azért ott is meg szokták adni.

Az a lényeg, ha valakinek nincs vagy nagyon kevés a jövedelme és nincsen nagy vagyona, nagy értékű vagyona, akkor azért esélyes, hogy megkapja a rászorultságot.

2013. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :)
2013. ápr. 8. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!