Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB-vel kapcsolatos, bonyolulta...

TB-vel kapcsolatos, bonyolultabb kérdés: visszamenőleges kijelentés esetén ki kell fizetni a hátralékot?

Figyelt kérdés

Üdv.


Hivatalosan okt. végéig voltam biztosított az egyetemi tanulmányaimnak köszönhetően, azonban az egyetemen az informatikai rendszer váltása, stb. problémák miatt mint kiderült februárig nem jelentették ki az évfolyamomban végzetteket. Most megtették, azonban utólagos, októberi határidővel.


A kérdésem az, hogy ilyen esetben ki kell-e fizetnem a fennálló 2-3 hónap hátralékot (ugyebár kijelentés után még 450 napig biztosított vagyok, tehát marad a január-március), vagy sem?



#TB #hátralék #visszamenőleges kijelentés
2013. márc. 13. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A diákigazolványra való jogosultságod megszűnése utáni 45 napig van rendezett TBd. (az egyetem alatt sem biztosított voltál, hanem eü.ellátásra jogosult)

Március 16-tól kell fizetned.

2013. márc. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Elnézést, hogy értetlenkedek, de: az egyetem március elején jelentett ki, viszont utólagos, októberi határidővel, tehát biztos, hogy nem kell majd fizetnem utólag?


Még egyszer köszönöm, és bocsi, nagyon nem értek ehhez :) Viszont a papírokat minél előbb szeretném elintézni, és nem akarok ott meglepődni az összegen :)

2013. márc. 13. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy mikor és milyen határidővel jelentett ki az egyetem, hanem az, hogy meddig voltál jogosult a diákigazolványra.
2013. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos csak októberig. Mint írtam, hiba miatt maradtam benn a rendszerben.
2013. márc. 13. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!