Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már 13. éve, hogy apukám...

Szamosfalvi lajos kérdése:

Már 13. éve, hogy apukám tegretolt, helex sr, sertralin-ratiopharm-ot szed. Abba akarja hagyni de ezeknek milyen tünetei lehetnek ha elhagyja?

Figyelt kérdés
Most arra az "elhatározásra" jutott, hogy ezek szedését abba akarja hagyni. És én hiába mondtam már el neki 600szor, de nem akarja megérteni, hogy többet árt vele, mint használ. Ha ezeknek a szedését abbahagyja, akkor milyen hatásai lehetnek? (mert én azt olvastam, hogy pár héten belül a tünetek vissza is térhetnek), hogyan magyarázzam meg neki, hogy nem lesz jó, ha abbahagyja?

#gyógyszer #Tegretol #sertralin-ratiopharm
2013. ápr. 8. 10:39
 1/4 anonim válasza:
A Tegretol egy antiepileptikum, azaz az epilepszia gyógyszere. Ha abba hagyja a szedését epilepsziás rohamok alakulhatnak ki. Feltételezem azért akarja abba hagyni, mert fölöslegesnek érzi. Ez önmagában jó, mert hatásos. Azonban, ha elhagyja jöhetnek a görcsrohamok. Nem kéne abbahagyni a szedését.
2013. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom bipoláris depresszióra kapja. Semmiképp ne hagyja abba hirtelen, mert súlyos szorongásos rohamokat, pánikot okozhat.
2013. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és akár epilepsziás rohamot is okozhat.
2013. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. ma elment az orvoshoz és azt mondta neki az orvos, h semmiképp se hagyja abba.:)
2013. ápr. 9. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!