Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen következményei vannak,...

Milyen következményei vannak, ha betegjogi képviselőhöz fordulok?

Figyelt kérdés
Ha panaszt teszek egy eü dolgozó ellen, akkor vele mit tesznek? Egyáltalán, mivel jár egy ilyen folyamat? Érdemes panaszt tenni? Változna valami?

2013. ápr. 10. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy sebész bennehagyta az agyadban a csipeszt, akkor szerintem komoly következményei lennének. Ha a megbeszélt időpontod tíz percet csúszott, akkor szerintem neked lenne bajod, hogy ilyen hülyeségekkel keresed a betegjogi képviselőt.


Szerinted tudjuk, hogy milyen következmény lenne várható, ha azt sem tudjuk, hogy mi a bajod?

2013. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan az emberi méltósághoz való jogomba érzem, hogy megsértenek folyamatosan.

Fizikoterápiára járok, amiknek a kezelőszobái függönyökkel vannak elválasztva. A kezelést végző szakember pedig annak ellenére nem húzza be a függönyt, hogy derékig le vagyok csupaszítva és mellettem ellenkező nemű beteget kezelnek. Mivel tele vagyok műszerekkel, nem tudok felállni, így nem tudom behúzni a függönyt. Kértem már a szakembert, hogy legyen szíves erre figyeljen, mert kellemetlenül érzem magam. Erre ma is feltette a műszereket és berántotta a függönyt, de úgy, hogy 30 centire nyitott maradt. Az nézett be aki akart. Majd mikor kész voltam, leszedte rólam a műszereket és kiment. Nem húzta vissza a függönyt, így amíg lekászálódtam az ágyról, és magam elé kaptam a felsőmet, addig bizony a szemben lévő beteggel "egymásra is kacsinthattunk". Ő is zavarban volt, én is.

Azt gondolom, elég kiszolgáltatott helyzetben vagyunk sokszor így is, egy kicsit több empátiával fordulhatna felénk egy ilyen szakember.

2013. ápr. 10. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fordulhatsz betegjogi képviselőhöz! Ő megkeresi az intézmény vezetőjét és felhívja a figyelmét ezekre a dolgokra. Ha általánosságban mondod el a panaszodat és nem konkrét személy ellen, akkor senkinek nem lesz baja ebből, legföljebb jobban figyel a vezetés ezek betartására.
2013. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló.


Szerintem az lenne a legjobban célravezető, hogy a kórház orvos igazgatójával beszélnél, majd mondd neki, hogy betegjogi útra fogod terelni ezeket a dolgokat, ha nem érzed megfelelőnek.

Így biztos, hogy normálisan fog viselkedni az orvosod, de ha egyszer nem tartja be, akkor én írnám a levelet a betegjogi képviselőnek.


Remélem segítettem,

a problémád szerintem az első próbálkozásra meg fog oldódni.

2013. ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

de emberek!

vki találkozott már betegjogokkal magyarországon? pontosabban azok érvényesülésével? mert én kifejezetten meg lennék lepve ha vmi hű de nagy vizsgálat utána betegnek adnának igazat....

(a betegjogi képviselő pedig nem független, ezt se feledjük!!!)

2013. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De, a betegjogi képviselő független. :)Ezt sikerült kiderítenem.
2013. szept. 12. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:

na de akkor mesélj részleteket is, ha megkérhetlek!


én eddig, akiket ismertem, mindről kiderült h egy cseppet se független, sőt sok esetben annak az intézménynek az alkalmazottja, aki ellen panaszt tennél, vagy ha ez konkrétan nem így van, akkor minimum "az egyik holló nem vájja ki a másik szemét" alapon megy a dolog, és ha nem is közvetlen kollegája, mindenképpen működik a nagy összetartás eü-n belül. Én is azt hittem egyébként h logikusan gondolkodva, esetleg egy független jogász van erre a célra, de szó nincs erről!


nézd, nekem régebben volt 2 esetem, mindkettőben már az elején éreztem h valami nem okés, mert fura volt a nő viselkedése h bármit is mondtam, azt mindig úgy facsarta h abból azt hozza ki h én láttam csak rosszul meg én tudom rosszul, míg aztán tök más címen persze de alá akart íratni velem egy olyan papírt h lemondok az igényemről, és visszavonom a panaszom, csak pechje volt, mert elolvasás nélkül nem írok alá semmit, és már akkor majdnem felrobbant az idegtől, amikor látta h el akarom olvasni, és ezután természetesen megtagadtam az aláírást, mert egyszerűen fogalmazva teljesen más volt benne, mint amiben szóban megállapodtunk, és ezek után még neki állt feljebb, konkrétan lila lett a feje.


Aztán kérdeztem jogász ismerőst, elmeséltem neki az igen furcsa körülményeket meg hozzáállást, ő meg nevetett és csak megerősített abban h ne legyek már ennyire naiv, ez itt magyarország, a betegjogi képviselő régebben kifejezetten a kórház alkalmazottja volt, ma már ezen változtattak de az összefonódások ugyanúgy megmaradtak, és szal feketén persze, de kemény pénzt kap a kórháztól h mindenképpen kanyarítsa arra az ügyet h csakis a kórháznak, ill. az adott orvosnak lehessen igaza, a panaszosból meg hülyét kell csinálni.


és akkor mindezt tetézve, jelenleg is egy ilyet tapasztalok ... először elő adta a nyálas, "segítőkész" stílusát, aztán amikor látta h nana azért velem nem lesz olyan könnyű dolga és nem fog 1 perc alatt vmi eget verő baromsággal lerázni, akkor átváltott bunkóba, jelenleg meg ott tartunk h mivel látja h nem tudja az ügyet az orvosra nézve pozitívan megoldani, így minden erővel próbálja azt belém magyarázni h ebben nem is ő a kompetens, és hogy különben is csak azért nem segít mert nem vagyok "kompromisszumkész" hahahaaaaaa. Ja és úgy egészen mellesleg még képen is röhögött és azt mondta h mindegy mit csinálok, mert úgysem tudom bizonyítani ... nos ez lenne tehát a betegjogi képviselet magyar módra.


Mondjak még egy konkrét példát? ez nem velem volt, csak hjól jelzi a "függetlenséget" ... vki panaszt tett az egyik mentőorvos ellen mert borzalmas bunkó volt vele sőt neki is volt némi köze az eü-höz régebben, és az ellátás szakmaiságát is kifogásolta. na oké, szted ki a betegjogi képviselő azon a helyen? hát naná, egy mentőtiszt, aki egészen véletlenül ugye a beosztottja annak az adott mentőorvosnak. na szted majd ő fog bármi olyat "vizsgálódni" ami a főnöke érdekei ellen megy? és így is lett, a panaszost kihozták hülyének na meg jött a szokásos szöveg h bizonyíthatatlan amit állít tehát ennyi az ügy, és szépen ment tovább minden. hát kb ennyi az értelme betegjogi képviselőhöz fordulni.


Úgyhogy velem ilyet nem tudsz elhitetni sajnos, mert ismerem a bandát elég jól, ellenben a kérdésem továbbra is fenntartom! tudod esetleg h most éppen szervezetileg hova tartoznak formálisan?

egyéni vállalkozók vagy valaki/ valamely intézmény/ hivatal alkalmazottai vagy kik ???

erre lennék nagyon kíváncsi!

2013. szept. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nos, nem kapok választ, ki szerint és miért és hogy független? épp ma nála kezdtem a napot, de hát mit is mondjak ... egy kicsit se az volt a benyomásom, hogy annyira független. Minden egyes mondatomat abba az irányba magyarázta ki (ferdítette el), hogy természetesen bizonyára én tévedek, és csak rosszul gondolom.


szóval valaki ?

2014. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!