Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 2 hónapja fáj a derekam és...

2 hónapja fáj a derekam és lehat az egész lábamra is, orvosnál voltam, de nem lett még jobb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A derekam jobb oldalánál érzem a fájdalmat és ez lehat teljesen a bokámig. A lábam a külső oldalánál fáj, meg talán a vádlimnál egy kicsit. Az orvosom azt mondta hogy ideg gyulladás lehet, esetleg ülőideg gyulladás. Kiírtak masszázst, gerinctornát, és még van hátra 10 alkalom fiziko terápia. Azt remélem hogy az majd javítani fog rajta, mert sokan dícsérik. (bár a röntgen azt mutatta hogy semmi baja a gerincemnek) Annyit még érdemes tudni hogy heti 7 edzésem van. Judozok és Brazil jiu jitsuzok.. talán pihennem kéne kicsit? Megköszönném ha adnátok tanácsokat, mert nyáron készülök egy versenyre és nagyon hátráltat a derekam... fontos lenne mihamarabb meggyógyulni.

2013. ápr. 12. 13:11
 1/8 A kérdező kommentje:
20/F
2013. ápr. 12. 13:12
 2/8 Napsugar11 ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz többet róla:

[link]

2013. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezt már olvastam én is.

Azt is megköszönném ha valaki Veszprém megye, Győr-Moson-Sopron megyében tudna ajánlani egy jó orvost. Hallottam arról is hogy nagyon jó rá az akupunktúrás kezelés is...

2013. ápr. 12. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Hú barátom szkeptikusként könnyű tanácsot adni,de sajnos én végig jártam ezt a tortúrát.Több komponense van a derékfájásnak.Először is egy hagyományos röntgen nem mutat semmit csak az MRI.A fiziko terápia jó.Amúgy ha csak nagyon ritkán jelentkezik a derékfájásod nem hiszem hogy foglalkozni kellene vele.Az a szomorú igazság,hogy az orvosok sem veszik komolyan,mert népbetegség.Illetve a honi gyógyítás olyan amilyen.Hónapokig kell várni az MRI-re is és még hol van a gyógyulás.Amúgy valószínű,hogy ülőideg gyulladás.Ez a leghosszabb idegszálunk,és az egyik legfájdalmasabb is.Ezért érezheted egészen a bokádig.Ez általában akkor fáj,ha nyomja valami.Ez a valami pedig a csigolyák közti porckorong.Ez terhelésre kidudorodik és ez okozza általában a fájdalmat.Hát ha nem figyel az ember rá akkor pár év és jön a gerincműtét.(Nekem meg volt :) Ha zsibbad vagy érzéketlenné válik a lábfejed vagy a lábad akkor közeledik a műtét.Ha nagyon erősen vagy nagyon sokáig van nyomás alatt az idegszál akkor kezd elhalni és gyakorlatilag lebéníthatja a lábad.De nem akarlak megrémíteni,ha okosabb vagy mint én voltam akkor elkerülhető.Először is feküdj egy-két napig.Feküdj féloldalt és lassan húzd fel a térdeidet.Ez egy kényelmes "embrió"póz.Kicsit ilyenkor nyílnak a csigolyák.Nyomjad tubus számra a derekadra a gyulladáscsökkentő kenőcsöket.Ha rám hallgatsz a legolcsóbb megoldás neve "Lóbalzsam"Ez is gyulladás csökkentő.Azt hiszem azért hívják így mert lovakra tervezték,és véletlenül rájöttek hogy nekünk is jó. :) Ez relatív olcsó,és jó nagy tégelyben van.Ha nem nagyon javulsz kérj időpontot egy ideggyógyászhoz,ő beutal némi kp-ért röntgenre.Viszont van egy alternatív megoldás is.Ezt mindenféle képp próbáld ki.Nem kamuzok,és nincs benne semmi lobbi.Írd be a google-ba:Kiropraktőr.Van aki orvosi diploma mellett csinálja.Ha nem kritikus az állapot akkor ők tudnak segíteni.Rajtam nem tudtak,mert már nagyon későn mentem hozzájuk,de valóban szenzációsak.Sokkal jobban voltam utána,de a műtétem elkerülhetetlen volt.Meg vagyok győződve,hogy tudnak segíteni rajtad.A fejed búbjától a lábujjaidig mindent finoman átmozgatnak.Kiszabadítják az idegszálat,és helyre fogják tenni a csigolyáidat ez tuti.Sok sikert!
2013. ápr. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok tekintetben egyetértek az előttem szólóval.

A tünetek alapján amit leírtál valószínűsíthető az hogy az ideget nyomja valami ami lehet porckorong sérv, de lehet egy kiugrott izom vagy szalag is. A Lóbalzsam egy jó választás ( a ható ideje úgy 2-3 óra) ezért 3-4 óránként érdemes megismételni mindaddig amíg nyomásra érzékeny a terület. De igazi javulást csak akkor lehet elérni ha a sérült rész helyre van rakva. Ha régi a sérülés már pedig nálad már 2 hónap,előfordulhat hogy több alkalom is kell a regenerálódáshoz, mivel ilyenkor már a szalagok megnyúlnak és könnyen újra kiugranak. A kiropraktor egy jó választás bár ilyen képzés Magyarországon nincs, viszont ha találsz a közeledbe egy Jó csontkovácsot akkor ő is segíteni tud rajtad. a helyre rakás után már sokkal jobb hatékonysággal segíthetnek a kezelések amit kapsz, fizikoterápia és a gyógytorna és a lóbalzsam is jobban hat. A gyógytornát érdemes utána is folytatni ha már a kiírt kezeléseknek vége. Ha itt laknál a közelembe (Orosháza) tudnék jó csontkovácsot ajánlani aki már több gerincsérvesen is segített. Többek között rajtam is. 3 éve volt ilyen problémám hogy már a talpam is folyamatosan zsibbadt és a vádlim is beállt nem lehetett mozgatni, és miután helyre lett rakva a csigolyám és csináltam a gerinctornát, rá két hónapra a zsibbadás is elmúlt és azóta tünet mentes vagyok. A helyre rakás után 4-5 napig pihentetni kellene mellőzve az edzéseket és ha javul az állapotod folyamatosan fokozva a terhelést lehet edzeni, de ha a tunetek nem múlnak el teljesen vagy újra erősödnek akkor újra helyre kell rakni. Remélem segített amit leírtam, további szép napot.

2013. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos fentebb én tanácsoltam a kiropraktőrt.Igaza van az előttem szólónak.Tény,hogy az országban nincs ilyen képzés.Akinél én jártam Hatvanban az azt hiszem Japánban tanult.De annak azt hiszem semmi jelentősége nincs,hogy van-e ilyen képzés itthon.Az a lényeg,hogy van egyáltalán ilyen lehetőség.És én inkább a csontkovácsot mellőzném.Bár a kettő a laikus számára hasonló,azért az tény,hogy a kiropraktőr diplomával rendelkezik.Nem is tudom hány évig tanul külföldön.Pénzt,időt,energiát nem sajnálva.Komoly anatómiai ismeretekkel rendelkezik,ami nagyon fontos,hisz aki már járt náluk az tudja,hogy milyen is egy ilyen kezelés.Biztos van nagyon jó csontkovács is,én nem vitatom.Viszont sok kuruzsló is akad.Speciel én a gerincemet ismeretlen,önmagát az egekbe magasztaló emberre nem szívesen bíztam volna.Más,ha itt fáj,ott fáj,kezem,lábam,abból nagy baj nem lehet.Legfeljebb nem használ a kezelés,és buktam a pénzem.Viszont a gerinc,és a csigolya az más.Egy erősebb húzó,vagy csavaró mozdulat,és ....Hagy ne folytassam.Úgy hogy csak óvatosan.Azért ajánlottam a kiropraktikát,mert azt kipróbáltam.Jobbulást! :)
2013. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utána fogok járni ezeknek a módszereknek. Szerdán kezdek egy 10 alkalmas fiziko terápiát. Ha az sem segít, akkor elindulok másfelé.

Várnék még tapasztalatokat másoktól is ha lehet...

2013. ápr. 13. 15:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődni szeretnék, hogy meggyógyultál e.Nekem a csípőm jobb fele kezdett fájni és mostanra már az egész jobb lábam. Engem is injekcióznak, meg gyulladáscsökkentőket szedek, amíg szedem a gyógyszert javul, majd újra visszaesek. Ami a legfurcsább, hogy estére 37,2-es hőemelkedésem van. Neked is volt?
2014. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!