Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen "egy nap alatt halálos...

Milyen "egy nap alatt halálos vírus" ellen oltják a diákokat Pápán egy iskolában?

Figyelt kérdés
Egyik iskolában olyan vírus ellen oltják a diákokat a szülők írásos beleegyezésével, ami egy nap alatt végez az emberrel... Meghallottam, rákérdeztem a diáknál még egyszer és nem hittem a fülemnek... Tud róla valaki valamit? Miért nincs tele minden vele, hogy millióan halnak meg egy vírustól, ha egy nap alatt megöl valakit? Ha jól emlékszem, egy kislányra hivatkoztak, aki valami uszodában elkapta és másnapra meghalt... Valaki tud róla valamit? Ingyenes ha jól tudom... De most fog utána járni a diák! ;)

2013. ápr. 14. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pápai, tippelni tudok, vírusos agyhártyagyulladás az, ami csúnya véget érhet, és kampányoltást szoktak adni, ha a környezetben előfordul (tavaly a Balaton Sound után halt meg egy fiatal lány, órakkal az első tünetek megjelenése után elhunyt)
2013. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Maximum ez az agyhártya gyulladásos lehet az oka a dolognak. Még tavaly a mi sulinkban is volt egy 17 éves lány aki elkapta ezt, és az egyik évfolyamtársa is. Akkor pár nap múlva mindenkinek adtak védőoltást ez ellen.

A lány túl élte mert még időben észrevették de kórházban kezelték mély altatásban volt napokig, szerencsére túl élte, de szenvedett kisebb károsodásokat amiről pontosan nem tudok, de mondták hogy egy életen át kísérni fogja és gyorsabban fog agyilag leépülni mint egy átlag ember.

A másikról sem tudok többet, ő is él még, mert ha nem azt már tudnánk, de őt egy fővárosi kórházban kezelték mert bejárós volt onnan, de ő sem ment suliba egy jó ideig, hogy a mostani tanévben nem tudom hogy ott van-e mert én már végeztem a sulival.

2013. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom... Ha annyira veszélyes, akkor miért nem fertőződik meg mindenki a leány körül még az nap este és miért nem került a Balaton Sound-on szórakozó gyerekekből kb 50 a kórházba másnap? Itt élek egy városban, de komolyan, a megfázásos betegségek úgy döntenek ágyhoz 100-akat, hogy csak na! Nekem tök gyanús, hogy a legveszélyesebb, napokon belül ölő vírus, jelenleg egy embert nyírt ki, de 1000-eket oltanak ellene! Tök fel kaptam a vizet miatta! Most vagy túl kritikus vagyok, vagy túl józan eszű... Én felkaptam a vizet és érdekelne, mi folyik itt!
2013. ápr. 15. 06:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Még valami... Még mielőtt a fősodrású médiából idézgetne meg linkelgetne valaki, szólok, hogy inkább magánvéleményekre lennék kíváncsi! ;) Köszönöm! :)
2013. ápr. 15. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!