Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tegnap délután belém fúródott...

Tegnap délután belém fúródott kb 2-3 centi mélyen egy rozsdás szög! Kb mennyi idő alatt lehet elkapni a tetanuszt mennyi a lappangási ideje? Ja és milyen könnyű elkapni?

Figyelt kérdés
nem mentem el beadatni, csak betadine -al fertőtlenítettem ! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat/segítségeket
2013. ápr. 15. 17:02
 1/4 anonim válasza:

Jól tetted,hogy fertőtlenítetted,de szerintem menj el tetanuszért,ne játsz vele,mert csúnyán elfertőzödhet.

Nincs lappangási idő,ha csak egy pici kosz is a sebbe maradt ,az is tud gondot okozni,bár nem biztos...

Menj el adasd be,és legalább Te is megnyugszol.

Viszont ha 1 vagy 2 éven belül kaptál tetanuszt akkor úgy tudom nem adnak most,de ebben nem vagyok biztos.

Menj be a kórházba vele és ott majd megmondják.

Jobbulást!

2013. ápr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Tetanusz elleni oltás mindenképpen kellett volna!

8 nap a lappangási idő.

Első tünetei a szájzár,nyakmerevedés,nyelési nehézség.utána hőemelkedés,mellkasi,és a hátizmok görcse.

Még mindig nem késő,menj el dokihoz!

2013. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ez aranyos betegség:

"A lappangási idő 5 naptól 15 hétig terjedhet, átlagosan egy hét.


A legelső tünetek egyáltalán nem jellemzőek a betegségre, fejfájás, lehangoltság, fáradtság, szédülés, izzadásos rohamok, izomfájdalmak kínozzák a fertőzöttet. Röviddel ezután a rágóizmok görcse miatt szájzár (trizmus) alakul ki, és a beteg arcán kialakuló izomgörcs arckifejezésén is jól látható lesz. A görcs érinti a szemmozgató izmokat, ezáltal kettőslátás alakul ki.


Az izommerevség gyorsan terjed fentről lefelé, folyamatosan egyre több izmot érint, a tarkó után a hosszú hátizmok, a hasizmok, a végtagok izmai, a mellkas- és bordaközi izmok, majd a gégefő izmai - görcsük légúti elzáródást okozhat -, végül a rekeszizom kerül merevgörcsös állapotba.


Megfelelő orvosi ellátás és kezelés hiányában az erős görcsöket a legkisebb külső - hang-, fény- és mechanikai - ingerek is könnyen kiválthatják, így gyors egymásutánban követik egymást, mintegy 1-2 percig tartanak. Hirtelen, minden előjel nélkül jelentkeznek, rendkívül fájdalmasak, csonttöréseket, izomrostszakadásokat okozhatnak. A legerősebb izom-összehúzódások az egész test ívszerű homorulatát (opisztotónus) válthatják ki. Az izmok felgyorsult anyagcseréje miatt magas láz jellemző.


A rekeszizom és a légzőizmok görcse végül halált okoz. Szerencsés esetben az izommerevség alulról felfelé haladva oldódik, így a beteg nem hal meg. Kezeletlen esetben három beteg közül kettő veszti életét.


Általában elmondható, hogy minél rövidebb lappangási idő után tör ki a betegség, annál súlyosabb a lefolyása."

2013. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egyszer így jártam, mezítláb léptem egy rozsdás szögbe, rögtön félbevágott pasradicsomot raktunk rá , a fájdalmat enyhítette, nekem nem lett semmi baj, de jobb elmenni orvoshoz.
2013. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!